Home sweet Harlem

Po kobiecym apartamencie Lauren Conrad opisywanym tutaj, przyszła pora na męski punkt widzenia. Niniejszym przedstawiam nowojorską kamienicę Neila Patricka Harrisa znanego z How I met you mother  lub jak kto woli doktora Doogie Howsera. Apartament jest wypełniony mieszkanką współczesnych mebli i antyków, dzięki czemu można poczuć wpływy różnych epok.

Odrobina eklektyzmu

Moim ulubionym pomieszczeniem jest salon. Cały w odcieniach niebieskiego, od jasnych błękitów aż po granat sprawia bardzo przestronne wrażenie. Proste, pikowane kanapy oraz minimalistyczny, drewniany stolik sprawiają, że wnętrze nabrało męskich cech. Chłodne kolory przełamują pomarańczowy fotel i koc narzucony na sofę. Żeby nie było wątpliwości: pomarańczowy naprawdę nie jest łatwym kolorem. Tutaj wygląda bardzo elegancko a wnętrze mimo chłodnych barw sprawia wrażenie przytulnego. Aby nie było zbyt poprawnie, ściany zdobią olbrzymie obrazy. W całym wnętrzu najbardziej zachwyca mnie sufitowa lampa w stylu Art Deco. Przypomina mi modele z paryskich antykwariatów w których często można spotkać podobne perełki. Oczywiście na Allegro również można wypatrzeć podobne lampy. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość.

Eklektyczny salon

Również w klasycznej kuchni najbardziej podobają mi się lampy. Nic na to nie poradzę. Uwielbiam ładne lampy!

Szara kuchnia

Kolejne pokoje są już bardziej tradycyjne niż salon, ale dzięki odważnym akcesoriom wcale nie są nudne. Abstrakcyjne obrazy, drzewka figowe to tylko próbka ich możliwości.

Piękna, skórzana sofa

Męski gabinet

W pokoju dzieci użyto podobnych kolorów jak w salonie z pierwszego zdjęcia. Jest to bardzo dobry wybór do sypialni. Błękity sprzyjają relaksowi i wypoczynkowi. Tym bardziej dzieci nie powinny być niczym rozproszone przed pójściem spać. Jak widać Neil jest fanem dobrego designu. Fotel na zdjęciu do dziecięca wersja LC2 projektu Le Corbusiera.

Niebieski pokój dziecka

Poniżej uśmiechnięty Neil z partnerem na tle drewnianej klatki schodowej.

Neil Patrick Harris z partnerem

 via

Przed i po

Tuż po zakupie, apartament wcale nie wyglądał olśniewająco. Para potrzebowała roku aby go doprowadzić do obecnego stanu. Na dowód znalazłam zdjęcia sprzed remontu:

Salon przed remontem

jadalnia przed remontem

sypialnia przed remontem

pokój tv przed remontem

Kuchnia przed remontem

Łazienka przed

via

Jeśli masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu. Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku Instagramie.