Jakie są trendy w projektowaniu wnętrz?

Pracując jako projektant wnętrz Warszawa, cały czas się doszkalam i uczę nowych rzeczy. Chcę być również na bieżąco z wszelkimi wnętrzarskim nowinkami. A każdego roku pojawiają się nowe rozwiązania, nowe materiały i nowe trendy w architekturze wnętrz. Czytam nie tylko polską prasę, ale regularnie zaglądam do zagranicznych tytułów. Przeglądałam ostatnio angielską wersję Elle Decor i natknęłam się na artykuł o wnętrzarskich trendach na 2017 rok. Według autorki artykułu, we wnętrzach królować będzie kolor granatowy. Dodatkowo tekst został zobrazowany poniższym zdjęciem:

projekt granatowej ściany z białymi listwami

via

Bardzo mnie to ucieszyło, bo w zeszłym roku projektowałam wnętrza warszawskiego mieszkania, w którym salon, zgodnie z projektem Maszroom wygląda tak:

Projekt mieszkania na Wierzbnie

Oczywiście są to zdjęcia wykonane podczas nadzoru autorskiego na pracami remontowymi. Granatowa ściana z białą sztukaterią której górna część wykończona jest geometryczną tapetą, a dolna granatową farbą. Tak więc już w 2016 roku Maszroom idealnie wpasował się w trendy obecnego roku. Nie jest pierwszy raz, kiedy rozwiązania wykorzystane w projektach wnętrz Maszroom wyprzedzają to co się dzieje na rynku. Najlepsi architekci wnętrz Warszawa starają się iść własną ścieżką projektową i tworzyć nowe koncepcje, zamiast naśladować innych projektantów wnętrz.

Granatowa ściana zgodna z trendami na 2017

Oczywiście trendy trendami, ale jeśli klient zaznacza, że nie lubi jakiegoś koloru, to nigdy nie namawiam na siłę. Zależy mi, aby projekt wnętrz Warszawa był zgodny z oczekiwaniami i gustem moich klientów. Staram się urzeczywistniać ich wnętrzarskie marzenia. Słucham moich klientów i to do nich dopasowuję styl wnętrz a nie odwrotnie.

Projekt salonu na Mokotowie

W związku z tym, iż zdjęcia były robione w trakcie remontu, nie widać ostatecznego efektu. Brakuje m.in. dolnej listwy przypodłogowej. Obecnie moi klienci już są po przeprowadzce i z tego co mówili, są bardzo zadowoleni z efektu końcowego.

Projekt mieszkania w Warszawie

 Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się pokazać więcej zdjęć z tego mokotowskiego mieszkania.