Złoto jest symbolem bogactwa, błyszczy i przyciąga uwagę. Moim ulubionym złotym wnętrzarskim dodatkiem są lampy. Traktuję je jak wnętrzarską biżuterię. Złoto jest na tyle neutralne, że będzie praktycznie pasować do każdego zestawu kolorów. Niemniej w swoich projektach wnętrz staram się zachować umiar. Zbyt wiele złotych dodatków może sprawić, że osiągniemy kiczowaty efekt.

Dlaczego akurat złote lampy podłogowe?

Jest jeden duży plus takich lamp. Jest ich pełno na wszelakich portalach aukcyjnych i są dostępne w naprawdę przyzwoitych cenach. Uważam że lepiej kupić porządną lampę vintage, niż nową, ale byle jaką. Zresztą elementy vintage tylko dodają charakteru wnętrzom.

złota lampa podłogowa

via

Do jakiego wnętrzarskiego stylu pasują złote lampy?

Praktycznie nie ma ograniczeń w wykorzystaniu takich lamp. Bardziej jest to kwestia designu lampy i odpowiednim dobraniu modelu do konkretnego projektu wnętrza. Generalnie złote lampy świetnie się sprawdzą we wnętrzach urządzonych w przeróżnych stylach, od klasycznego do industrialnego.

prosta lampa podłogowa bankierka

via

złota lampa w industrialnym wnętrzu

via

Jeśli akurat poszukujecie lampy podłogowej, ale obawiacie się złotego koloru, to myślę że warto rozważyć modele jak na zdjęciach poniżej. Bardzo proste lampy, wręcz neutralne. Nie wybijają się na pierwszy plan, ale ładnie uzupełniają design wnętrz.

minimalistyczna złota lampa

via

lampa podłogowa w złotym kolorze

via

złota lampa przy fotelu

via

złota lampa podłogowa przy biurku

via

Więcej złotych inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku i Instagramie.