Ile kosztuje architekt wnętrz Warszawa?

Jeżeli rozpoczęliście poszukiwania projektanta wnętrz, dość szybko mogliście się zorientować, że ceny i usługi różnią się w zależności od biura projektowego. Z czego wynikają te, często bardzo duże różnice w cenach? Całkowita cena projektu wnętrz zależy od wielu czynników, takich jak wielkość nieruchomości, stopień skomplikowania, wybrane materiały i usługi, doświadczenia architekta wnętrz i lokalizacja jego studia projektowego, a także indywidualne preferencje i polityka cenowa danego biura projektowego. Mogą to być metody oparte na stawkach godzinowych, cenach za metr kwadratowy lub cenach za całość projektu.

Ile wynosi średnia cena za metr kwadratowy? Ile za projekt wnętrza?

Koszt kompleksowego projektu wnętrz może oscylować w granicach od 150 zł do 600 zł za metr kwadratowy. W głównej mierze zależy to od lokalizacji biura projektowego. Najwyższe stawki są w województwie mazowieckim i oczywiście w samej Warszawie.

Ile kosztuje projekt wnętrz w naszej pracowni? Bezpłatną wycenę można otrzymać, kontaktując się z nami.

Jak dokonać właściwego wyboru architekta wnętrz?

Przy decyzji o wyborze architekta wnętrz na pewno warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

1. Doświadczenie i portfolio: Sprawdź dotychczasowe projekty projektanta i upewnij się, że ich styl i jakość odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

2. Referencje i opinie: Poproś o referencje od poprzednich klientów lub przeczytaj opinie na temat projektanta w Internecie.

3. Cenę i budżet: Upewnij się, że cena projektanta mieści się w Twoim budżecie i że jest jasno określona w umowie.

4. Kompatybilność i stylistyka: Porozmawiaj z projektantem i upewnij się, że masz podobne wizje i style, aby uniknąć nieporozumień i niezadowolenia z projektu.

5. Umiejętności komunikacji: Upewnij się, że możesz się łatwo komunikować z projektantem  i dostajesz odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości.

Więcej pisałam na ten temat tutaj i tutaj.

Do powyższych punktów można też dodać lokalizację projektanta wnętrz. Jeżeli wybrany projektant wnętrz jest z innego miasta, warto się upewnić, czy prowadzi projekty online. Maszroom zlokalizowany jest w Warszawie, ale prowadzimy projekty wnętrz w całej Polsce oraz za granicą. Zdarza się, że mieszkanie, które mamy projektować mieści się w Warszawie, ale Klienci przebywają za granicą. Wówczas projekt wnętrz prowadzony jest zdalnie, a komunikacja odbywa się przez aplikacje typu zoom oraz oczywiście maila. Klient na bieżąco jest informowany o postępie prac projektowych. Nie ma też problemu, aby próbki materiałów wysłać pocztą.

Ile kosztuje projekt wnętrz mieszkania?

Jaki zakres prac obejmuje projekt wnętrz Warszawa?

Zakres projektu wnętrz jest chyba tym, co najbardziej różni poszczególne biura projektowe. Kompletny i profesjonalny projekt wnętrz jest bardzo rozbudowany. Dokumentacja to często parędziesiąt stron szczegółowych rysunków. Prace nad projektem wnętrz w zależności od metrażu trwają 2-3 miesiące, to tego można też doliczyć czas na ewentualny nadzór autorski.

ile kosztuje projekt wnętrz

W Maszroom poszczególne etapy wyglądają następująco:

Etap I

Wytyczne do projektu

Podstawą udanej współpracy z architektem wnętrz jest szczera rozmowa i przedstawienie swoich oczekiwań wobec danego wnętrza. Projekt nie zostanie zrealizowany bez wspólnego działania projektanta i Klienta. Podczas rozmowy omawiamy potrzeby i wytyczne Klientów:

1. Budżet: określenie dostępnych środków finansowych na realizację projektu.

2. Funkcje: wymagania dotyczących funkcjonalności i użyteczności pomieszczeń.

3. Przestrzeń: wymagania dotyczące układu pomieszczeń.

4. Oczekiwania estetyczne: preferencje dotyczące stylu, kolorów, tekstur i materiałów.

5. Oświetlenie: wymagania dotyczące rodzaju oświetlenia.

5. Technologie i instalacje: wymagania dotyczące urządzeń i instalacji, takich jak ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja.

6. Harmonogram: określenie terminu rozpoczęcia i zakończenia projektu.

Inwentaryzacja

Jest to proces dokumentacji istniejących warunków i elementów w pomieszczeniach i obejmuje następujące elementy:

 • Długość, wysokość i grubość ścian
 • Wymiary otworów okiennych, wysokość i grubość parapetów
 • Wymiary otworów drzwiowych wraz z grubością muru
 • Wszelkie skosy
 • Pomiar schodów
 • Pomiar elektryki
 • Pomiar hydrauliki
 • Pomiar przyłączy do grzejników
 • Pomiar elementów stałych

Inwentaryzacja jest ważna, ponieważ umożliwia projektantowi zrozumienie istniejących warunków w pomieszczeniach i wybranie optymalnych rozwiązań dla projektu. Jeżeli inwestycja jest na etapie budowy prace projektowe odbywają się na podstawie projektu budowlanego. Gdy Klient decyduje się na projekt pod klucz, spotkanie inwentaryzacyjne jest często momentem przekazania kluczy.

Projekt funkcjonalny

W ramach projektu funkcjonalnego przygotowywanych jest kilka propozycji rozplanowania pomieszczeń, z których po korektach wybierany jest jeden, ostateczny plan. W projekcie uwzględniamy realne gabaryty mebli i sprzętów.

Etap II

Fotorealistyczne wizualizacje

Po akceptacji projektu funkcjonalnego tworzone są wizualizacje wnętrz, które obrazują, jak będą wyglądać wnętrza po zakończonej realizacji. Jest to najbardziej wyczekiwana część projektu, dlatego dużą wagę przywiązujemy do jakości wizualizacji i tego, aby bardzo dobrze odwzorowywały to co zaprojektujemy. Na wizualizacjach ujęte są propozycje mebli, opraw oświetleniowych oraz pokazana jest kolorystyka i materiały wykończeniowe.

Etap III

Dokumentacja techniczna

Rysunki techniczne, nazywane przez projektantów wnętrz projektem wykonawczym. Dokumentacja techniczna przygotowywana jest bardzo skrupulatnie i na jej podstawie każdy fachowiec będzie w stanie przeprowadzić kompleksowy remont. Wszystkie rzuty podawane są z dokładnymi wymiarami. W jej skład wchodzą następujące rysunki techniczne:

 • rzut aranżacji
 • projekt zmian budowlanych, wyburzenia oraz nowe ściany
 • schemat elektryki, oświetlenia i gniazdek
 • schemat przyłączy wodno-kanalizacyjnych
 • projekty posadzek (wzory, materiały) oraz listwy przypodłogowe
 • projekty sufitów podwieszanych wraz z ewentualnym wbudowanym oświetleniem
 • rozwinięcia widoków ścian – rozrysowujemy każdą ścianę (rozplanowanie okładzin typu tapety, gres itp.)
 • projekty drzwi, zabudów, mebli kuchennych oraz innych mebli na zamówienie
 • projekty detali: sztukateria, dekoracje ścian

Etap IV

Kosztorys

W ramach projektu kompleksowego przedstawiamy szczegółowy spis materiałów (m.in. mebli, opraw oświetleniowych, armatury oraz innych elementów zaprojektowanych we wnętrzu). Na podstawie opracowania technicznego zliczane są ilości wszystkich materiałów. Kosztorys jest dostosowany do budżetu Klienta.

Etap V

Nadzór autorski

Daje pewność, że ostateczny efekt remontu będzie zgodny z projektem. Nadzór polega na sprawdzaniu zgodności prac wykonywanych przez ekipę remontową z dokumentacją projektową i rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia prac przez wykonawców. Bardzo wygodna opcja dla osób przebywających za granicą. Maszroom nadzory prowadzi głównie w Warszawie i okolicznych miejscowościach, ale na życzenie klientów prowadzimy też nadzory na terenie całej Polski i za granicą.

Ile kosztuje projektant wnętrz Warszawa?

Jeśli nie projekt kompleksowy to co?

Zdanie, które towarzysz nam w codziennej pracy to Jeśli coś robisz, rób to dobrze. Tego się trzymamy, świadcząc usługi projektowania wnętrz, a dobrze wykonany projekt wnętrz składa się z tych wszystkich etapów, o których pisałam wcześniej.

Jeśli jesteście ciekawi efektów mojej pracy i chcecie być na bieżąco z informacjami o biurze projektowym Maszroom Warszawa to zapraszam Was do śledzenia maszroomowych profili na Facebooku Instagramie i oczywiście do śledzenia bloga. Na stronie dostępne jest również portfolio, które regularnie jest aktualizowane.

Masz pytania dotyczące naszej oferty? Napisz do nas [email protected] lub zadzwoń +48 791 846 613

[button url=”https://www.maszroom.com/kontakt/” target=”_blank” color=”black” size=”large” border=”false” icon=””]Poproś o bezpłatną wycenę[/button]