Długi tytuł posta, ale temat jest bardzo krótki. Czy zastanawialiście się kiedyś przeglądając wnętrzarskie magazyny, pełne zdjęć pięknych mieszkań, jak właściciele nowoczesnych kuchni bez uchwytów otwierają lodówki?

projekt białej kuchni

Lodówka w zabudowie meblowej, uchwytów brak … jak wydostać jogurt?

Projekt nowoczesnej kuchni w jasnym kolorze bez uchwytów

Zwykłe szafki otwierają się na dotyk. Systemów jest mnóstwo. Każdy producent oferuje swoje własne rozwiązania: tip-on, k-push, push to open i wiele innych.

W przypadku lodówek i zmywarek sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Nie da się otworzyć lodówki poprzez zwykłe dociśnięcie jej frontu. Jednak producenci również z tym problemem sobie świetnie poradzili. Wystarczy skorzystać z systemu elektrycznego wspomagania otwierania.

Zalety zabudowy meblowej bez uchwytów

Kuchnie bez uchwytów mają swój niewątpliwy urok. Gładka powierzchnia frontów idealnie pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych projektów wnętrz.

projekt mieszkania czarnego

Wady gładkiej zabudowy meblowej

Niestety elektryczne wspomaganie otwierania np. system Servo-Drive Flex, jest droższe niż zakup zwykłych uchwytów. Szukając najlepszego projektu kuchni trzeba pamiętać, że bez uchwytów zmuszeni jesteśmy do regularnego dotykania kuchennych frontów. Może to powodować szybsze brudzenie mebli, tak więc koniecznie trzeba wybrać odpowiedni materiał na którym nie będzie widać odcisków palców.

projekt wnętrza drewnianej jadalni

via

Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku Instagramie.