Zastanawialiście się co jest hitem ostatnich nastu miesięcy w projektowaniu wnętrz? Wcale bym się nie zdziwiła, jeśli nie spędza Wam to snu z powiek. W każdym razie ja miałam wczoraj wieczór głębokich wnętrzarskich przemyśleń i w moim prywatnym rankingu zwycięzca jest jeden. The one and only. Ściana z metalu i szkła!

Jestem pewna, że przeglądając zdjęcia pięknych wnętrz (nie dopuszczam do siebie nawet cienia wątpliwości, że tylko w takich wnętrzach występuje to cudo) natknęliście się na takie rozwiązanie.

czarna ściana z metalu i szkła

via

Jest to fantastyczne rozwiązanie, ponieważ nie blokuje dostępu naturalnego światła.

biale wnetrze przedzielone szklaną ścianą

via

Ponadto zastępując zwykłą ścianę przeszkleniem sprawiamy, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne.

sypialnia-przeszklona

via

metalowe-drzwi-skladane-w-harmonijke

via

przesuwne drzwi przeszkolone w kolorze czarnym

via

Strasznie lubię rozwiązanie ze zdjęć poniżej. Może dlatego, że jest to najbardziej kreatywne wykorzystanie takich przeszkleń.

ściana oddzielająca rośliny doniczkowe

via

jadalnia-w-lofcie

via

Przeszklona mini szklarnia na rośliny doniczkowe. Oczywiście trzeba mieć sporą przestrzeńżeby wydzielać takie osobne miejsce na rośliny, ale w mniejszym wnętrzu można pomyśleć np. o przeszklonej szafie.

Na większości zdjęć dominują przegrody w kolorze czarnym, co nie znaczy że jest to jedyna słuszna opcja. Znalazłam też ładne zdjęcia ścianek i drzwi w kolorze białym:

biala-metalowa-przegroda

via

biale-przeszklenie

via

biale-drzwi

via

No dobra, przyznaję bez bicia że nie jestem pewna czy na ostatnich dwóch zdjęciach drzwi są metalowe (wręcz zakładam drewno malowane na kolor biały), ale klimat jest ten sam.

Jesteście fanami takich ścianek?

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami o biurze projektowym Warszawa to zapraszam Was do śledzenia maszroomowych profili na Facebooku i Instagramie.