Nie, nie będzie to wpis o lastryko 😉 Co prawda jest teraz na nie szał, ale wybrałam dla Was inny, mniej (jeszcze) znany szerszemu gronu trend, którym sama się zachwycam. Chodzi o kolorową ceramikę łazienkową. Oczywiście kolorowe umywalki i wanny dostępne są na rynku już od dłuższego czasu. Nie jest to produkt nowy, nie wiem czy kojarzycie łazienki z amerykańskich filmów z lat 50? Wyglądały mniej więcej tak:

retro vintage

via

Niestety kolory które do tej pory oferowali producenci nie zachwycały a wręcz wyglądały tandetnie i kiczowato. Na szczęście się to zmieniło i coraz więcej firm ma w swojej ofercie piękne palety kolorystyczne.

Mam wrażenie, że kolorowa ceramika to dla wielu wciąż wybór dość kontrowersyjny. Też to zauważyliście? Przede wszystkim panuje przekonanie, że kolor szybko nam się znudzi. Nie mogę się z tym zgodzić! Jeżeli łazienka jest dobrze zaprojektowana, zgodnie z naszym gustem i oczekiwaniami, to dlaczego umywalka ma się szybciej opatrzyć niż np. płytki?

Jak wygląda oferta producentów?

Prym wiodą Włosi. Najpiękniejsze kolory ma w swojej ofercie firma Cielo, tylko zerknijcie na te zdjęcia:

Cielo800

cielopiatti doccia infinito 1

Piękny design

Oprócz pięknych kolorów, ceramika Cielo ma bardzo nowoczesne i oryginalne kształty.

nowoczesna łazienka zielona umywalka projekt łazienki projekt wnętrz

via

Do jakich łazienek pasuje kolorowa ceramika?

Wbrew pozorom kolorowa ceramika to nie tylko rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Wystarczy dobrać odpowiedni odcień ceramiki, stylowe płytki i łatwo zaaranżujemy łazienkę np. w stylu etno:

projekt wnętrz etno

w stylu nawiązującym do eleganckiego Art Deco:

Art Deco

lub eklektycznym:

modna łazienka

Nie trzeba dobierać całego wyposażenia w tym samym kolorze, można postawić na kolor przy jednym produkcie, a resztę ceramiki dobrać w bieli.

Inni producenci

Cielo nie jest jedynym producentem oferującym kolorową ceramikę. Bardzo ładne produkty ma również Catalano:

projekt wnętrz łazienki ceramica catalano 4596

via

I Ceramica Globo:

Projekt łazienek

do Projektu łazienek

via

Jestem pewna, że to nie wszystkie opcje. Niestety nie znalazłam kolorowej ceramiki w ofercie polskich producentów. Jeżeli coś przegapiłam to mnie poprawcie.

Czy są jakieś wady?

Kolorowa ceramika jest barwiona przed procesem wypalania i szkliwieniem – nie należy więc obawiać się, że kolor wytrze się podczas użytkowania lub czyszczenia. Należy jednak liczyć się z tym, że może być droższa niż biała. W swoich projektach wnętrz mieszkań wykorzystałam już umywalkę w brudnym różu i mam nadzieję, że to nie koniec mojej przygody z kolorem.

Łazienka z marmurem

Kolorowa ceramika może być ciekawą alternatywą dla dominującej w tym segmencie bieli. Mam nadzieję, że choć trochę Was przekonałam. Warto być otwartym na nowe rozwiązania i niestandardowe pomysły.  Łazienki to miejsce, w którym warto podjąć ryzyko i pobawić się designem!  Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podoba ten trend.

Jeśli jesteście ciekawi efektów mojej pracy i chcecie być na bieżąco z informacjami o projektowaniu wnętrz Warszawa Maszroom to zapraszam Was do śledzenia maszroomowych profili na Facebooku Instagramie i oczywiście do śledzenia bloga. Na stronie dostępne jest również portfolio, które regularnie jest aktualizowane.