Znalezienie dobrej sofy to nie przelewki. Zwłaszcza jeśli ma spełniać KAŻDY z warunków: rozkładana, wygodna, ładna, w dobrej cenie. Przy moim ostatnim projekcie wnętrz doszedł dodatkowy warunek. Ma być w stylu retro. I oczywiście najlepiej, aby była na drewnianych nóżkach, dzięki czemu będzie wyglądać lekko i zgrabnie. Niewykonalne?

projekt-wnetrza-w-stylu-retro

Gdzie szukać dobrej sofy?

Zwykle swoje poszukiwania mebli zaczynam od przejrzenia oferty stron producentów. Jak już uda mi się znaleźć interesujące modele, kolejnym krokiem jest sprawdzenie w których warszawskich salonach można obejrzeć dany model. Tak też było tym razem. Efektem poszukiwań były trzy pikowane modele w stylu retro.

Sofa Pure z Agata Meble

Strasznie się cieszę, że coraz więcej polskich marek, które do tej pory nie powalały wzorami, wprowadza do swojej oferty naprawdę ciekawe produkty. Bardzo ułatwia to pracę przy projektowaniu wnętrz. Miłym zaskoczeniem była sofa Pure. Zgrabny model, który świetnie się sprawdzi w mniejszych salonach.

szara kanapa Agata Meble żółta pikowana sofaszara pikowana wersalka

 

Sofa Nappa ze Sweet Sit

Kolejny typ to sofa Nappa. Bardzo podobny model do Pure, z tymże Nappa posiada dodatkowe pikowania po bokach.

Kanapa producentaSweet Sit

Wygodna Sofa Nappa w salonie

Tivoli z Puszman Meble

Na propozycję sofy z firmy Puszman moi klienci zareagowali bardzo entuzjastycznie, gdyż ich poprzednia sofa pochodziła właśnie od tego producenta i przez lata spisywała się znakomicie. Tak więc Tivoli była faworytem.

Niebieska sofa na drewnianych nóżkach Projekt salonu z żółtą sofą

 

Oczywiście w zależności od miejsca zakupu i wybranej tkaniny, ceny kanap się różnią.

Jaki był kolejny krok przy dokonaniu ostatecznego wyboru?

Oczywiście moi klienci musieli osobiście przymierzyć każdą kanapę. Ocena wygody kanapy jest kwestią bardzo indywidualną. Jakiś czas temu projektowałam wnętrza mieszkania parze dla której każda kanapa w której się nie zapadali nie była dostatecznie wygodna.

Tak więc po weekendzie spędzonym na oglądaniu kanap na żywo ostateczny wybór padł na Pure z Agata Meble. Namawiałam moich klientów na granatową tapicerkę w welurze. Za kanapą planowana jest granatowa tapeta, więc wszystko ładnie by ze sobą współgrało. Zależało mi na podobnym efekcie:

welurowa-sofa

welurowa-kanapa-w-granacie

welurowa-sofa-w-kolorze-niebieskim

Niestety moje zdolności przekonywania nie były wystarczające i kanapa będzie szara. Ale nie ma tego złego, aneks kuchenny będzie jasnoszary, więc punkt zaczepienia jest.

projekt-wnetrza-w-stylu-skandynawskim-z-szara-kanapavia

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując kanapę?

Na pewno nie polecam wyboru kanapy przez internet. Przed zakupem zawsze trzeba sprawdzić, czy dana sofa jest wygodna. Choć znam jeden przypadek udanego zakupu kanapy bez wcześniejszego „testowania”, to mimo wszystko bym nie ryzykowała. Choćby to była najpiękniejsza kanapa, to jeśli nie da się na niej siedzieć, to nie jest to dobry zakup.

Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku Instagramie.