Jakiś czas temu przeczytałam biografię Micka Jaggera, Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera autorstwa Christophera Andersena. Książkę bardzo polecam, trzeba przyznać, że Stonesi wiedzą jak się bawić i co to znaczy prawdziwie rockandrollowe życie. W każdym razie od tego czasu bardziej zwracam uwagę na wszystko co z tymi panami jest związane.

Jak mieszkają Stonesi?

Dopóki nie zobaczyłam tego apartamentu, założyłam że Keith Richards mieszka w bardziej oryginalnym otoczeniu. W sumie nie wiem co sobie wyobrażałam, chyba jakiś zamek. Z drugiej strony, każdy szanujący się rockmen-milioner ma kilka, kilkanaście nieruchomości na całym świecie, więc możliwe że Keith jakiś zamek w swojej kolekcji również ma.

apartament w centrum

Na zdjęciach widać jego nowojorski penthouse. Co można powiedzieć o wnętrzach? Na pewno to, że są jasne, przestronne, bardzo eleganckie i mało rockandrollowe.

Salon w apartamencie

Podejrzewam, że jedną z głównych zalet penthouse’u jest niesamowity widok z okien:

widok z okien penthouse'u

Salon z panoramą Greenwich Village:

Luksusowy salon

Przestronna łazienka:

pokój kąpielowy

Elegancka sypialnia:

Luksusowa sypialnia

W kuchni na wyższym piętrze najciekawszym elementem wystroju jest szklana lampa nad stołem:

luksusowa jadalnia

Jeden z trzech tarasów:

taras w apartamentowcu

Budynek w stylu Art Deco w którym mieści się penthouse pochodzi z 1929 roku:

Apartamentowiec

via

Jest to kolejny projekt apartamentu zlokalizowanego w Greenwich Village, który prezentuję na blogu. Ostatnio prezentowałam również apartament Ashley Olsen. Które wnętrza według Was są ciekawsze?

Jeśli masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu. Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku Instagramie.