Niestety dzisiejszy wpis sponsoruje mój ból pleców. Dopadł mnie i nie odpuszcza. Jego dobrą stroną jest pomysł na podzielenie się tajemną wiedzą odnośnie idealnej wysokości biurka i krzesła. W moim przypadku problemem jest ciągłe garbienie się i praca z miejsc nie przystosowanych do długiego siedzenia, jak np. kawiarnie.

biurko dziecięce i krzesło druciak

Przeważnie nie mamy wpływu na model krzeseł w miejscu pracy, ale jeśli pracujecie w domu na co dzień, warto zadbać o odpowiedni kąt do pracy. Wówczas praca na pewno będzie mniej męcząca. Zdaje sobie sprawę, że w wielu domach z jednego biurka korzysta kilka osób o różnym wzroście, ale trzeba znaleźć złoty środek. Jakimś rozwiązaniem może być stół z regulowaną wysokością blatu. Niestety większość modeli jest dość brzydka.

biurko toaletka damska

Jakie biurko wybrać do pokoju dziecka?

biurko dla dziewczynki i krzesło druciak

Odrębną kwestią jest biurko w pokoju dziecka. Odpowiednia wysokość jest tu szczególnie ważna, ponieważ dzieci spędzają mnóstwo czasu przy biurku. Nie tylko odrabiając lekcje, ale również rysując czy grając na komputerze. Przeważnie pierwsze biurko kupujemy wraz z pójściem dziecka do szkoły. Przeciętny wzrost dziecka w wieku 6 lat to 115-125 cm, czyli dobrze dobrane biurko powinno mieć ok. 55 cm wysokości.  Jak dobrze wiecie, dzieci rosną bardzo szybko, więc coroczna wymiana biurka jest mało prawdopodobna. Najpraktyczniejsze będzie biurko i krzesło z regulowaną wysokością. Będzie rosło wraz z dzieckiem. Firma Flexa ma swojej ofercie klasyczne, bielone biurko:

flexa biurko

Jaka jest podręcznikowa wysokość biurka i krzesła?

regulowane krzesło z ikei

Poniższe zestawienie powinno wszystko wyjaśnić.

jak dobrać wysokość biurka

Chyba, że zależy wam na takim efekcie:

stół do korzystania na stojąco

via

Grafikę można pobrać tutaj.

Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku Instagramie.