Na co dzień zajmuję się głównie aranżacją wnętrz prywatnych, ale to nie znaczy, że projekty wnętrz biurowych są mi obce. Ostatnio miałam przyjemność projektować wnętrza warszawskiej kancelarii adwokackiej. Bardzo wymagający inwestor i bardzo udana współpraca. W obecnych czasach biuro to miejsce, gdzie wielu z nas spędza większość dnia. Dlatego ważne, aby przestrzeń pracy była dla nas wygodna i swoim układem funkcjonalnym realizowała potrzeby zarówno pracowników, jak i osób przychodzących do biura z zewnątrz.

Projekt wnętrz w kamienicy

Kamienica z lat 50 ubiegłego wieku w samym sercu Żoliborza. Piękny budynek a w nim lokal, który praktycznie nie był remontowany od chwili powstania. Zacznijmy od tego, że ściany miały dziwny falisty kształt a liczba gniazdek w poszczególnych pokojach nie przekraczała jednej sztuki… Czeka nas jeszcze mnóstwo pracy, ale już dzisiaj mogę się pochwalić projektem wnętrz.

Rozkład wnętrz w kamienicy

Projekt wnętrz kancelarii prawnej obejmuje zmianę układu funkcjonalnego lokalu w celu przystosowania go do potrzeb biura. Pierwotny układ nie spełniał niezbędnych założeń. Przede wszystkim brakowało recepcji i poczekalni dla klientów. Spora kuchnia i łazienka z prysznicem również nie były konieczne.  Na szczęście umiejscowienie ścian działowych pozwalało wprowadzić modyfikacje. W związku z tym przewidziałam wyburzenia i budowę nowych ścian. Powyższe zmiany w układzie pomieszczeń umożliwiają wydzielenie dodatkowego miejsca, które można przeznaczyć na organizację recepcji oraz archiwum – niezbędnego do przechowywania licznych dokumentów oraz akt.

Jak urządzić wnętrze w kancelarii?

Projekt recepcji

Przesunięcie ścian pozwoliło na wydzielenie miejsca dla klientów czekających na spotkanie. Charakter wnętrza został utrzymany w eleganckiej, luksusowej stylistyce. Ze względu na wagę prawniczej profesji, która zakłada bezpośredni kontakt z klientem, wnętrze biura kancelarii powinno przede wszystkim podkreślać profesjonalizm i tworzyć atmosferę sprzyjającą wzajemnemu zaufaniu. Jednak równie istotny jak komfort klienta, jest także komfort właściciela, więc biurowe wnętrze powinno być urządzone w sposób ergonomiczny i sprzyjający dobrej organizacji pracy, a jego wystrój winien być stonowany i nienachalny.

recepcja biura kancelarii prawnej

Nad biurkiem recepcyjnym umieściłam stylową lampę Shape Up prestiżowej firmy Roll & Hill. Uwielbiam ich produkty.

aranżacja architektoniczna recepcji

Za recepcją znajduje się wygodna szafa na akta. Czarne obramowanie mebla nawiązuje do motywu zastosowanego na podłodze. Recepcja została dodatkowo doświetlona dzięki przeszkleniom po obu stronach poprzez które będzie wpadać światło o różnych porach dnia.

Projekt gabinetu w kancelarii adwokackiej

To tutaj będą podejmowane najważniejsze decyzje. Pomieszczenie powinno być w dobrym tonie, eleganckie i minimalistyczne. Zbędne dodatki mogłyby zakłócać przebieg spotkań i powodować problemy ze skupieniem. Gabinet jest jednym z najważniejszych pomieszczeń. Realizowane są w nim ważne zadania, oraz przeprowadzane są spotkania z klientami. Ważne, żeby wchodząc do pomieszczenia, klienci czuli się komfortowo.

Architektura wnętrz biura

Klasyczny styl mebli przełamałam nowoczesnym oświetleniem i sztuką abstrakcyjną. Geometryczna lampa wisząca nad biurkiem to model z serii Arrangements firmy oświetleniowej Flos. Lampa została zaprojektowana przez bardzo zdolnego Michaela Anastassiadesa, wielbiciele designu na pewno go kojarzą. Do prezentacji wizualizacji wybrałam obraz Marka Rothko, ale z oczywistych względów poszukamy godnego zamiennika 😉

Projekt pokoju pracowników

Projekt wnętrza tego pokoju konsekwentnie jest utrzymane w takiej samej stylistyce. Jasne ściany i czarne dodatki.  Lampa sufitowa swoim kształtem i kolorem nawiązuje do lampy Flos z gabinetu szefa. Czarne obramowanie ściany jest powtórzeniem motywu z szafy w recepcji.

projekt wnetrz biura

Na poniższej wizualizacji widać przejście do recepcji. Dzięki dodaniu przeszkleń w ścianach po obu stronach recepcji, to pomieszczenie będzie dobrze doświetlone przez cały dzień.

projekt wnetrz biura

Projekt wnętrz sali konferencyjnej

Ściany sali konferencyjnej pokryte są ciemniejszą farbą, ale wybór koloru nie był przypadkowy. Podobny odcień będą miały płytki w toalecie.

architektura wnetrz salaNad stołem zawisła zdobywczyni wielu nagród – lampa Flamingo luksusowej firmy VibiaSala konferencyjna w kancelarii adwokackiej

Dla porównania pokażę jak wyglądałby projekt wnętrz tego samego pokoju, ale w bieli:

architektura wnetrz architektura wnetrz

Projekt wnętrz toalety

Aranżacja wnętrz toalety jest bardzo minimalistyczna. Zależało mi aby pierwsze skrzypce grał kinkiet Disc and Sphere firmy Atelier Areti. Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o tym producencie, to zapraszam Was do jednego z moich poprzednich wpisów o luksusowych markach oświetlenia.

projekt wnętrz kancelarii adwokackiej

Projekt aneksu kuchennego w kancelarii adwokackiej

Niewielki aneks kuchenny w zupełności wystarczy pracownikom kancelarii adwokackiej. Na tej małej powierzchni udało mi się zmieścić najważniejsze sprzęty, w tym zmywarkę i podblatową lodówkę. Mimo iż nie będzie to pomieszczenie do którego będą mieli dostęp klienci, nie chciałam aby było niereprezentacyjne i odbiegało poziomem od reszty wnętrz. Przeszklenia w kuchennych szafkach wykonane jest z tego samego szkła ornamentowego co ścianki i drzwi w pozostałych pomieszczeniach. Każdy architekt tworząc najlepszy projekt wnętrz musi pamiętać. że całość ma być spójna i że wszystkie pomieszczenia tworzą całość.

projekt Aneksu kuchennego w kancelarii adowkackiej

Jak urządzić kancelarię prawną Warszawa?

Luksusowo i elegancko urządzone wnętrza kancelarii prawniczej to kwestia niezwykle istotna dla powodzenia biznesu – zarówno dla właściciela, który ma w niej spędzać większość czasu, wertując kodeksy, jak i dla potencjalnego klienta, który ma się czuć komfortowo odwiedzając kancelarię. Profesjonalnie zaprojektowane wnętrza kancelarii będą wizytówką firmy.

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje pomysły. Dajcie znać w komentarzach.