Oferty nieruchomości Warszawa

Na podstawie ofert deweloperów przygotowałam zestawienie, które uwzględnia moją subiektywną opinię. W procesie wyboru najlepszych ofert kierowałam się moim doświadczeniem jako architekt wnętrz, skupiając się przede wszystkim na architekturze budynków oraz jakości ich wykonania.

W przypadku inwestycji, które dopiero powstają, musimy opierać się na wizualizacjach, jednakże istnieje ryzyko, że ostateczny wygląd budynków może odbiegać od zaprezentowanych projektów. Aby zminimalizować to ryzyko, potencjalni nabywcy mogą zwrócić się do dewelopera z prośbą o listę materiałów, które zostaną użyte do wykończenia budynków. Taki krok pozwoli na dokładne zapoznanie się z materiałami oraz ich jakością, a tym samym na większe zabezpieczenie przed ewentualnymi niespodziankami.

Przy tworzeniu zestawienia, nie uwzględniałam budynków od deweloperów, z którymi miałam negatywne doświadczenia w przeszłości. Odrzuciłam również inwestycje, w których standard wykończenia był niski lub podejście dewelopera do klienta nie było uczciwe. Na przykład, nie chciałabym polecać firm, które używają zminiaturyzowanych mebli do rzutów lub wydzielają zbyt wiele pomieszczeń na małej powierzchni.

Przeglądając oferty nowych apartamentowców,  wiedziałam wiele rzutów, na których wydzielono pokoje o powierzchni 6 m², czy też łazienki o powierzchni 3 m² z wanną. Takie praktyki mają za zadanie wprowadzać potencjalnych kupujących w błąd i jest dla mnie nieakceptowalne.

Nowe mieszkania na sprzedaż – rynek pierwotny

1. Rezydencja Emilii Plater

Deweloper: Myoni Group

Lokalizacja kamienic: Śródmieście

inwestycja-rezydencja
rezydencja warszawa

Rezydencja Emilii Plater to wyjątkowa inwestycja, która powstała w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w centrum Warszawy, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie znakomitych restauracji, ekskluzywnych sklepów i kulturalnych atrakcji.

Ta luksusowa nieruchomość stanowi idealną propozycję dla osób, które cenią sobie historię przedwojennej stolicy oraz poszukują eleganckiego, ponadczasowego stylu. Wyjątkowe położenie nieruchomości zapewnia łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych punktów Warszawy, a jednocześnie zapewnia spokojne i prywatne miejsce do mieszkania. Bez wątpienia, oferta ta przypadnie do gustu wymagającym klientom, którzy poszukują wyjątkowej jakości, luksusu i unikalnego stylu życia.

Warto podkreślić, że deweloper Rezydencji Emilii Plater postawił na zachowanie historycznych elementów wnętrz kamienic, co dodaje im wyjątkowego klimatu i charakteru. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli okazję cieszyć się pięknymi zabytkowymi piecami kaflowymi, oryginalnymi drewnianymi parkietami, charakterystyczną stolarką okienną oraz sztukateriami i rozetami zgodnymi z oryginalnymi wzorami.

Wszystkie te elementy zostały starannie poddane renowacji i odrestaurowaniu, co pozwala cieszyć się nimi w pełnej krasie. Takie podejście do renowacji historycznych obiektów zasługuje na szczególne uznanie, gdyż pozwala na zachowanie dziedzictwa kulturowego i estetycznego miasta.

Należy także zauważyć, że deweloper Myoni zadbał o wyposażenie budynku w nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak ochrona monitorująca budynek przez całą dobę czy usługi concierge dla mieszkańców. Mieszkańcy będą mieli także dostęp do siłowni, co zapewni im możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu bez konieczności opuszczania budynku. To wszystko sprawia, że Rezydencja Emilii Plater to inwestycja nie tylko piękna i stylowa, ale również funkcjonalna i przemyślana pod kątem potrzeb współczesnych mieszkańców.

2. Royal Residence

Deweloper: Robyg

Lokalizacja: Wilanów

architektura wnętrz wilanów
architekt wnętrz warszawa

Inwestycja Royal Residence to kompleks budynków, które są stopniowo oddawane do użytkowania, a powyżej prezentowane wizualizacje przedstawiają piąty etap. Warto zwrócić uwagę, że deweloper zadbał o estetykę i funkcjonalność wejścia do budynku, co wpływa na komfort korzystania z inwestycji. Jednym z elementów, które przyciągają uwagę, jest dwupoziomowe lobby, które zostało urządzone w elegancki sposób, a w którym znajdują się stylowe meble, co dodaje mu uroku.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są bezdotykowe drzwi wejściowe, które otwierają się automatycznie, zapewniając mieszkańcom wygodę.

Deweloper zaprojektował inwestycję, dbając o różnego rodzaju potrzeby mieszkańców. Jednym z wyróżniających się elementów jest prywatna strefa fitness, wyposażona w saunę oraz pokój jogi. Mieszkańcy mają również dostęp do inteligentnego systemu Smart House, który umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem. W garażu podziemnym znajdują się ładowarki dla samochodów elektrycznych, a w strefie relaksu można odpocząć przy oczkach wodnych i fontannach. Projekt obejmuje różnej wielkości mieszkania, w tym luksusowe penthouse’y z przestronnymi tarasami.

3. Nova Rokokowa Wille Miejskie

Deweloper: Yuin

Lokalizacja budynków: Bielany

architekt warszawa
architektura wnętrz warszawa

Wybrałam tą inwestycję do zestawienia, ze względu na kameralny charakter budynków. Nova Rokokowa Wille Miejskie to małe, prywatne osiedle. Inwestycja zachwyca nie tylko swoim kameralnym charakterem, ale także wysokim standardem wykończenia oraz przemyślanym układem przestrzennym.

Deweloper Yuin zadbał o to, aby każde mieszkanie miało osobne wejście oraz zapewnił prywatne ogrody i tarasy dla mieszkańców. Ponadto duże panoramiczne okna zapewniają dużo naturalnego światła i umożliwiają podziwianie pięknej okolicy. Dodatkowo, deweloper oferuje garaż w bryle budynku i 2 dodatkowe miejsca parkingowe, możliwość zaparkowania 3 samochodów to duże udogodnienie, praktycznie niespotykane w nowych inwestycjach.

Apartamenty luxury z salonem o wysokości 5,6 m to prawdziwa perełka, która daje dużo możliwości aranżacyjnych. Salon o tak niezwykłej wysokości to nie tylko wyróżniający się element apartamentu, ale także upragnione wyzwanie dla architektów wnętrz.

Taka przestrzeń daje wiele możliwości aranżacyjnych, co z pewnością zainteresuje specjalistów w tej dziedzinie. Wysokość sufitu pozwala na stworzenie przestrzeni o niebanalnym charakterze, w której można zastosować ciekawe rozwiązania dekoracyjne i wprowadzić elementy designerskie. Taki salon może stać się wizytówką apartamentu i zachwycić gości swoją niepowtarzalnością i pięknem.

4. Soho

Deweloper: Yareal

Lokalizacja: Praga Południe, projektowanie wnętrz projektant wnętrz

Wybrałam Soho ze względu na architekturę budynków. Soho to inwestycja, którą wyróżniają unikalne budynki które, choć łączą w sobie różnorodne style architektoniczne, tworzą harmonijną całość. Deweloper zainspirowany ideą 15-Minute City, chce stworzyć lokalne centrum życia, w którym mieszkańcy będą mieli dostęp do różnorodnych usług i rozrywek.

W ramach projektu powstanie kilkadziesiąt lokali na wynajem, co pozwoli na skorzystanie z różnorodnych usług i możliwości handlowych w jednym miejscu. W samym centrum inwestycji zostanie zbudowany duży park linearny, który zajmie powierzchnię ponad hektara, a w nim znajdzie się ponad 100 drzew i tysiące roślin. Wraz z parkiem powstanie również przestrzeń gastronomiczna, która stanie się idealnym miejscem dla restauracji, barów i kawiarni.

Na osiedlu powstaje 5 budynków: Rubin, Kardan, Neon, Soho 16 i Soho14.

5. Solen Kabaty

Deweloper: Skanska

Lokalizacja: Ursynów

architektura wnetrz kabaty
architektura wnetrz kabaty
Fot. materiały prasowe deweloperów

Nowa inwestycja Skanska usytuowana jest na skraju Kabat i przyciąga uwagę swoją unikalną architekturą. Deweloper zapewnia, że nieregularna struktura ukośnych słupów w dolnej części budynków nawiązuje do naturalnego wzrostu drzew w lesie, a elewacja wykonana z perforowanych płyt dodaje lekkości i ma przypominać strukturę liści i koron drzew. Projekt wyróżnia się zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, takich jak panoramiczne okna z drewnianymi ramami, które zapewniają widok na piękną okolicę oraz wpuszczają dużo światła do mieszkań. Duże balkony i prywatne ogródki są również dostępne, co pozwala na relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu. Niektóre z mieszkań oferują dodatkową powierzchnię użytkową na dachu, która może być wykorzystana jako taras lub dodatkowa przestrzeń do rekreacji. Wszystko to razem tworzy przestrzeń, która łączy funkcjonalność z piękną architekturą, co przyciąga uwagę osób szukających nie tylko wygody, ale także estetyki w swoim miejscu zamieszkania.

Deweloper zatroszczył się również o to, aby mieszkańcy mieli dostęp do przestrzeni wspólnych, które pozwolą na relaks i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Na terenie osiedla znajdują się duże place zabaw dla dzieci, które zostały starannie zaprojektowane i wyposażone w nowoczesne urządzenia. W pobliżu placów zabaw znajduje się piknikowa część, gdzie można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Osoby chcące zadbać o swoją formę mogą skorzystać z terenowej siłowni. Wszystkie te elementy zostały harmonijnie wkomponowane w różnorodną roślinność, co pozwala na stworzenie przyjemnej atmosfery i odprężenie się w otoczeniu zieleni.

Zmiany lokatorskie

Prezentowane tutaj inwestycje, jeszcze są na etapie budowy. Natomiast już teraz właściciele mieszkań powinni pomyśleć o zmianach lokatorskich. Jest to idealny moment. Wprowadzenie zmian lokatorskich na etapie budowy budynków jest korzystne dla właścicieli mieszkań z kilku powodów. Po pierwsze, umożliwia to dostosowanie przestrzeni mieszkalnej do indywidualnych potrzeb i preferencji, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Po drugie, wprowadzenie zmian na etapie budowy pozwala uniknąć kosztów i kłopotów związanych z ewentualnymi przeróbkami w późniejszym czasie. Późniejsze przeróbki mieszkania, mogą być znacznie kosztowniejsze niż zmiany wprowadzone w trakcie budowy. Wprowadzenie zmian lokatorskich pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów i stresu związanego z przeróbkami w późniejszym czasie.

W naszej pracowni architektury wnętrz Maszroom specjalizujemy się nie tylko w kompleksowym projektowaniu mieszkań i apartamentów, ale także pomagamy naszym klientom w realizacji zmian lokatorskich na etapie budowy. Posiadamy bogate doświadczenie w tej dziedzinie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Nasze projekty uwzględniają nie tylko estetykę i funkcjonalność, ale również aspekty techniczne. Dzięki temu nasze projekty są kompleksowe i zawsze dostosowane do specyfiki danej inwestycji. Jeśli potrzebujecie pomocy w przeprowadzeniu zmian lokatorskich zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.

Projekty apartamentów Warszawa