Oprócz typowego projektowania wnętrz, moja praca polega też na tym, że na bieżąco śledzę ofertę wielu firm meblarskich. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza gdy na szybko muszę coś zaproponować moim klientom, gdy muszę wyciągnąć mebel z rękawa. Ostatnio przeglądałam ofertę kanap i natknęłam się na model Fancy polskiego producenta Bizzarto.

Kanapa w kwiaty Fancy

Ciekawe zestawienie

Pierwsze wrażenie nie było zbyt pozytywne, ale im dłużej patrzę na tę kanapę, tym bardziej mi się podoba. Jest to jeden z tych mebli,  który można albo pokochać albo znienawidzić. Nic pomiędzy. Tapicerka może jest troszkę babcina, ale kształt kanapy jest jak najbardziej nowoczesny, co daje dość nietypowy efekt.Kanapa modułowa w odważny wzór

Praktyczne rozwiązanie

Jest to kanapa modułowa, co oznacza że poszczególne jej elementy można ze sobą dowolnie łączyć. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Na co dzień kanapa może być złożona, żeby niepotrzebnie nie zajmować miejsca, natomiast gdy będziemy mieli zachciankę, żeby np. na leżąco obejrzeć film, łatwo ją przeobrazić. Dokładnie jak to zrobiła pani na zdjęciu poniżej.

Rozkładana sofa w kwiaty Fancy

Taka kanapa rozwiązuje również problem gości, jeśli nie mamy, lub po prostu nie chcemy wydzielać oddzielnego pokoju gościnnego.
Zestaw kanap i podnózków

Oczywiście tkaniny nie muszą być wzorzyste, ale w takiej wersji kanapa jest bardziej oryginalna. Róg sofy w dwóch kolorach - kwiaty i musztardowy

via

Na pewno nie jest to łatwy mebel. Taka kanapa w niewprawnych rękach może bardzo spaskudzić projekt wnętrz, więc jeśli nie jesteś pewna swoich możliwości dekoratorskich raczej wybierz inną sofę. A przynajmniej nie w takiej wzorzystej tapicerce. Zamiast tego lepiej kupić kwiatowe poduszki. Łatwiej je wymienić niż kanapę.

Jeżeli nie jesteście w stanie wyobrazić sobie takiej sofy we wnętrzach, zerknijcie na zdjęcia salonu brytyjskiej florystki Nikki Tibbles:

salon florystki Nikki TibblesBardzo śmiałe i nietypowe wnętrze, choć na pewno taka kwiatowa kanapa również dobrze by wyglądała w minimalistycznym salonie.

Salon z narożnikiem w kwiatyvia

Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku i Instagramie.