Każdy urlop, oprócz odpoczywania (co oczywiste 😉 staram się wykorzystać na poszukiwanie inspiracji. Dzisiaj chciałabym się podzielić zdjęciami pięknego loftowego wnętrza, które zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Czy słowo Wolverine coś Wam mówi? Jeśli macie skojarzenia z X-menami to niestety muszę Was rozczarować.  Nie jest to wpis o mutantach a o sklepie z butami.

drewniane biurko recepcyjne

Natknęłam się na niego podczas spaceru po nowojorskiej dzielnicy Nolita. Jest to oficjalny sklep firmy obuwniczej Wolverine, ale w środku można znaleźć również ubrania innych marek. Oczywiście w tym samym stylu co buty. Sklep zajmuje sporą przestrzeń i jest urządzony w modnym obecnie stylu industrialnym. Aby osiągnąć taki efekt projektu wnętrz, konsekwentnie dobrano kolory i inne elementy wyposażenia.

industrialny metalowy regał

Co wyróżnia to wnętrze?

Przede wszystkim starannie przemyślane połączenie surowego drewna i metalu. Nieład? Nic bardziej mylnego. Wszystko ma swoje miejsce. Zwróćcie uwagę na industrialny regał po lewej, którego szuflady służą do prezentacji butów. Rozwiązanie proste i efektowne.

loftowe oświetlenie

Czarny sufit zdobią długie rzędy metalowych lamp.

metalowe lampy i drewno

Ladę z ciemnego drewna doskonale uzupełnia ściana w jesiennym kolorze oberżyny. Żeby nie było zbyt grzecznie, z tyłu powieszono postarzoną tablicę z metalu.
recepcja

Najlepsze jest to, że styl tego sklepu, jak i poszczególne rozwiązania można śmiało przenieść do projektów wnętrz mieszkalnych. Ściany pokryte starymi deskami, metalowe meble, skórzana, wytarta kanapa. Wszystko to doskonale się sprawdzi w industrialnym mieszkaniu. Do tego wytarty turecki dywan – cudo!

skórzana kanapa

Jak wyglądają buty Wolverine?

Myślę, że jedno spojrzenie na wnętrze tego sklepu pozwoli się domyślić jakie produkty są w nim sprzedawane. Co jak najlepiej świadczy o całym projekcie wnętrz. Jeśli macie wątpliwości, poniżej wklejam zdjęcie najbardziej popularnego modelu kultowych już butów Wolverine. Buty są ręcznie robione i podobno przy odpowiedniej konserwacji przetrwają lata. Jak Wam się podobają?

buty Wolverine 1000 miles

Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa przedstawiam na maszroomowym Facebooku i Instagramie.