Jak sprytnie rozwiązać problem nieestetycznych skrzynek teletechnicznych?

Jak sprytnie rozwiązać problem nieestetycznych skrzynek teletechnicznych?

Zauważyłam, że w wielu mieszkaniach już od progu wita nas widok nieestetycznych skrzynek teletechnicznych. Wielu osobom to nie przeszkadza, ale ja lubię pochować wszystkie brzydkie elementy. Też tak macie? Chowanie kabli to osobna historia ;) Dzisiaj chciałabym Wam opisać konkretny problem z jakim musiałam się zmierzyć w swojej pracy i jakie znalazłam rozwiązanie, które bardzo przypadło do gustu moim klientom z Żoliborza. Mam nadzieję, że Wam również się spodoba.

Jak sprytnie rozwiązać problem skrzynek przy wejściu do mieszkania?

Przed remontem korytarz jaki zastałam wyglądał tak: korytarz w mieszkaniu

Nad drzwiami wisi skrzynka z bezpiecznikami. Tuż przy wejściu mamy też sporą wnękę, którą deweloper przewidział na szafę.

przedpokój przed remontem

Niestety ze względu na umiejscowienie domofonu, zabudowa całej wnęki była niemożliwa. Chyba, że bardzo płytką szafą, ale takie rozwiązanie nie było optymalne, więc musiałam główkować dalej. Ponadto po prawej stronie wnęki była umiejscowiona skrzynka teletechniczna, do której musiał być zachowany swobodny dostęp.

mieszkanie przed remontem

Co zaproponował deweloper?

Od dewelopera otrzymałam taki rzut. Widzicie tą malutką szafę w korytarzu? Deweloper zaproponował ukrycie skrzynki w mini szafie. Reszta wnęki ze względu na dostęp do domofonu, miała po prostu pozostać otwarta. Straszne marnotrawstwo przestrzeni. Musiałam znaleźć lepsze rozwiązanie.

projekt apartamentu

Ostatecznie wymyśliłam, aby domofon również ukryć w szafie. Jednak otwieranie szafy za każdym razem, żeby wpuścić kogoś do mieszkania byłoby jakimś absurdem, więc domofon został przeniesiony na specjalnie skonstruowane plecki. Nie będę Was zanudzać opisem konstrukcji, bo wszystko widać na zdjęciach:

domofon ukryty

Dzięki takiemu rozwiązaniu moi klienci zyskali pojemną szafę w której oprócz kurtek mieszczą się buty, szaliki i wiele innych rzeczy. Przy czteroosobowej rodzinie każde miejsce do przechowywania jest na wagę złota. Oczywiście środek szafy zaprojektowałam tak, że w razie potrzeby można bezproblemowo dostać się do ukrytej skrzynki.

wejście do mieszkania na żoliborzu

Drzwi wejściowe, ściana za nimi i skrzynki z bezpiecznikami zostały pomalowane na kolor granatowy. Decydując się na pomalowanie całej ściany na tak ciemny kolor, nie mogłam zostawić białych skrzynek. Wówczas dopiero by się wybijały na pierwszy plan!

A tak wygląda gotowe wnętrze:

projekt mieszkania na żoliborzu

Biała szafa ładnie wtopiła się w ścianę w tym samym kolorze. Chciałabym podkreślić, że drzwi wejściowe oczywiście zostały pomalowane tylko od strony wewnętrznej. Zawsze musimy mieć na uwadze, że klatka schodowa jest częścią wspólną budynku i nasza ingerencja w wygląd naszych drzwi wejściowych wpływa na wygląd całej nieruchomości. Dbanie o przestrzeń wspólną niestety jest dość często traktowane po macoszemu. Bardzo nad tym ubolewam. Zjawisko nieładu w przestrzeni publicznej doskonale w swoich książkach opisuje Filip Springer, więc jeśli interesuje Was ta tematyka to warto się zapoznać z publikacjami tego autora, ale to już temat na inny wpis. Bardzo polecam zwłaszcza Wannę z kolumnadą.

A Wy ukryliście skrzynki w swoich mieszkaniach, czy należycie do osób którym one nie przeszkadzają?

 


Karolina

Nazywam się Karolina Pogorzelska i zajmuję się projektowaniem wnętrz. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy napisz lub zadzwoń do mnie. Bardzo chętnie pomogę.

Komentarze

  1. Ale świetnie Ci to wyszło – bardzo dobry pomysł!

  2. Super wyglądają te granatowe drzwi! Tak niekonwencjonalnie:D Bardzo pomysłowe. W prawdzie w wynajmowanym (na razie) mieszkaniu ale też skrzynki ukryte w szafie w przedpokoju.

  3. Super! Jaką farbą pomalowałaś drzwi wejściowe? Pozdrawiam

  4. Andrzej Mówi: Luty 2, 2020 at 12:37 am

    Miałem podobny dylemat o nawet zakupiłem lustro by potraktować je jako praktyczną maskownicę z zawiasem. Mój pomysł storpedował jednak mój zaprzyjaźniony fachowiec,stwierdzając że nie przymocuje tego do szpalety bo jest słaba konstrukcyjnie. Problem nie został rozwiązany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szukasz projektanta wnętrz? Masz pytania?