Chyba nikt z branży wnętrzarskiej nie ma wątpliwości, że na targach Warsaw Home po prostu trzeba być. Tegoroczna, IV edycja odbyła się w październiku w Nadarzynie. Przestrzeń targową podzielono na pięć tematycznych hal: Selected Design , Selected Furniture, Kitchen&Dining, Interior Finish i Deco. Oczywiście nie mogło mnie tam zabraknąć. O edycji 2017 pisałam tutaj.

Tegoroczne wnętrzarskie trendy

Nieco przewrotnie, wbrew powyższemu nagłówkowi w tym roku nie będę pisać o głównych trendach. Taki mały psikus. Mam wrażenie, że ogólny kierunek w jakim zmierza projektowanie wnętrz jest analogiczny jak w latach poprzednich: mocne kolory, ciekawe formy oraz coraz więcej lastryko. Naturalnie trendy wnętrzarskie rozwijają się, ale nie ma mowy o jakiejś gwałtownej rewolucji. Dlatego dla odmiany po prostu chciałabym się z Wami podzielić moimi ulubionymi znaleziskami.

Meble Splot

Jedną z nowości na tegorocznych targach była przestrzeń IDEAS. Ukłon w stronę młodych projektantów, którzy dopiero wkraczają na rynek. Świetny pomysł, wystartowanie z własną marką nie jest prostą sprawą i przeważnie niezbędne jest wsparcie. Trudno wyobrazić sobie lepszą reklamę niż prezentacja na największych wnętrzarskich targach w Polsce.

Przepiękna kolekcja ręcznie wykonywanych mebli. Nazwa SPLOT idealnie oddaje ich charakter. Projektantka Zofia Strumiłło-Sukiennik nawiązuje do tradycji Podlasia – regionalnej architektury i rękodzieła. Najchętniej od razu umieściłabym je w którymś z moich projektów wnętrz. Wśród mebli znalazły się: komoda RTV, komoda niska, szafka wysoka i toaletka. Jako ciekawostkę dodam, że kolekcja mebli była też prezentowana na Maison et Objet w Paryżu.

toaletka do wnętrza sypialni

szafka do mieszkania meble do salonu

opis projektu

Presja Design

Obok takich płytek nie mogłam przejść obojętnie: ręcznie robione i o niepowtarzalnych wzorach. Presja Design jest to marka specjalizującą się w produkcji płytek ceramicznych i kafli cementowych. Ich stoisko można było obejrzeć już w takcie poprzednich edycji Warsaw Home, ale moim zdaniem również w tym roku warto o nich wspomnieć. aranżacja wnętrz wyspa

wnętrza na zamówienieWśród tegorocznych kolekcji doszukać się można inspiracji ornamentem klasycznym, art deco oraz minimalistycznych, współczesnych form.design ręcznie robione kafelki płytki do kuchni i łazienkiPrawda, że piękne?

Forner – kolekcja Velvet

Projektując wnętrza, trudno się obyć bez porządnych płyt meblowych. Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Jakiś czas temu królował wysoki połysk, ale obecnie zdecydowana większość mebli które projektuję ma matowe wykończenie. Fronty narażone są w mniejszym niż blaty stopniu na uszkodzenia, ale częstym problemem mogą być widoczne odciski palców. Na frontach matowych starszych generacji odciski palców było zdecydowanie trudniej usunąć niż z połyskowych. Nowe płyty są coraz lepszej jakości, ale zaprezentowana na targach kolekcja Velvet marki Forner jest po prostu fenomenalna. Producent określił wykończenie jako aksamitne i trudno się z tym nie zgodzić. Testowałam płyty pod kątem odporności na odciski palców i po kilku próbach pobrudzenia płyt, powierzchnia w dalszym ciągu wyglądała nieskazitelnie. Do tego wszystkie płyty mają piękne, szlachetne kolory. Krawędzie są idealnie dopasowane kolorystycznie. Wyróżniają się niemal niewidoczną spoiną łączącą powierzchnię płyty z obrzeżem.

projekty wnętrz - płyta meblowaprojekty wnętrz - płyta meblowaprojekty wnętrz - płyta meblowa

płyta meblowa do mebli kuchennych

Na zdjęciach producenta, fronty prezentują się tak:

Projekt niebieskiej kuchniprojekt różowej kuchniInne płyty:projekty wnętrz

projekty wnętrz

płyta do aranżacji wnętrz

Gorseciki Paradyż

Na tą kolekcję czekałam przez kilka miesięcy. Ceramika Paradyż wraz cenioną projektantką Mają Ganszyniec postanowiła odtworzyć kultowe gorseciki w sześciu stylowych barwach. Gorseciki, czyli płytki ceramiczne o charakterystycznych wcięciach, stanowiły w przedwojennej Polsce bardzo ważny element wyposażenia wnętrz. Można je było odnaleźć nie tylko w eleganckich kamienicach, ale też w zwykłych sklepach. Co jakiś czas sprawdzałam, czy już są dostępne w sprzedaży, ale dopiero teraz można je zamawiać. Wśród przygotowanych mozaik znajdują się zarazem odświeżone przedwojenne wzory, jak i nowe, autorskie ułożenia. Mam nadzieję, że moi klienci również je pokochają. Może wkrótce zobaczycie je w jakimś maszroomowym projekcie wnętrz.

projekt płytek w aranżacji wnęrz płytki w projektowaniu wnetrz gorseciki w aranżacji wnętrz projekt kafelków w aranżacji wnętrz

Plato. Nowy porządek

Na koniec perełka. Plato zadebiutowało na targach z systemem szaf i komód Marii Jeglińskiej. Minimalistyczne obiekty o cudownych kolorach i ciekawych kształtach. Motywem przewodnim kolekcji jest ryflowane szkło. Są to moje ulubione meble z tegorocznych targów. Sami zobaczcie:niebieska komoda w aranżacji wnętrz meble w projektowaniu wnętrzniebieska komoda w projektowaniu wnętrz

Inspiracje

Podrzucam jeszcze kilka zdjęć z targów. Może wybierzecie coś do Waszych projektów wnętrz.

elegancka tapeta tapeta do projektu sypialni tapety do projektu mieszkania płytki do łazienki projekt łazienki stoliki lastryko design

czerwony regał szklane stoliki eleganckie dywany luksusowe dywany projekt kuchni kamień naturalny kolor ochry lampy do aranzacji wnetrz złota tapeta lampki do pokoju dziecięcego

Dajcie znać, co przypadło Wam do gustu, a co kompletnie się Wam nie podoba?

 

Jeśli jesteście ciekawi efektów mojej pracy i chcecie być na bieżąco z informacjami o Maszroom Warszawa to zapraszam Was do śledzenia maszroomowych profili na Facebooku Instagramie i oczywiście do śledzenia bloga. Na stronie dostępne jest również portfolio, które regularnie jest aktualizowane.