Dzisiejszy wybór domu gwiazdy nie był przypadkowy. Wnętrza rezydencji Kristen Wiig są wręcz podręcznikowym przykładem stylu mid-century modern o którym już od jakiegoś czasu chciałam napisać. Obecnie jest to jeden z najgorętszych trendów w urządzaniu wnętrz. Sama jestem jego wielką fanką. Styl skandynawski i industrialny bardzo mi się przejadły a co za dużo to nie zdrowo.

Z czego wynika zainteresowanie mid-century modern?

Mid-century modern, czyli architektura i meble pochodzące z połowy XX wieku lub na takie stylizowane. Styl ten stawia na funkcjonalność i wytrzymałość, jest nowoczesny i uniwersalny. Charakteryzuje go też elegancja, znakomity design, wysokiej jakości materiały i organiczne kształty. Ogromny wpływ na modę na mid-century miała przede wszystkim olbrzymia popularność serialu Mad Men. Jeszcze kilka lat temu z upolowaniem tanich mebli i ozdób z połowy XX wieku nie było problemu. Obecnie zapanował wręcz szał na starocie z tego okresu, więc trzeba się dużo bardziej wysilić lub po prostu zaplanować większe wydatki.

Kristen Wiig

Kristen Wiig jest amerykańską aktorką którą możecie kojarzyć z filmu Druhny. Za rolę w tym filmie dostała nawet nominację do Złotego Globu.

Kristen Wiig

via

Jeśli powyższe zdjęcie nic Wam nie mówi, to może skojarzycie tę scenę:

druhnyvia

Obecnie Kristen występuje na stałe w programie komediowym Saturday Night Live.

Rezydencja na wzgórzach

Dom Kristen Wiig został zaprojektowany w 1954 roku przez architekta Johna Lautnera. Położony jest w Los Angeles, w okolicy Silverlake. Pomimo gruntownego remontu przeprowadzonego w 2014 roku, rezydencja zachowała oryginalny rozkład pomieszczeń z 3 sypialniami i 3 łazienkami. Część istniejących, oryginalnych elementów takich jak kamienne kominki, czy cedrowe ściany została tylko odnowiona. Powierzchnia całego domu, który zbudowany jest na wzgórzach, wśród bujnej zieleni to ok. 326 m2.

rezydencja na wzgórzach

Do środka domu prowadzą drzwi w kolorze dojrzałego pomidora, na przeciwko których urządzono przytulny kącik z kominkiem i skórzanymi fotelami z epoki.luksusowe wnętrzeWnętrze domu jest doświetlone dużymi oknami, które umożliwiają swobodne wpadanie światła. Jako bazę wykończenia wykorzystano naturalne materiały takie jak kamień, drewno i skóra. Co jest charakterystyczne dla stylu mid-century modern, użyte drewno jest dość ciemne i ma ładny, ciepły odcień. Wszystko to sprawia, że dom jest bardzo przytulny. Jeśli marzycie o podobnym drewnie w swoich projektach wnętrz to polecam teak, palisander, cedr lub wiśnię.

luksusowy salon

drewniane ścianyBrązowe krzesło z czarną tapicerką które widać w jadalni to President zaprojektowane przez Hansa J. Wegnera w 1949 roku.

jadalnia vintageZwróćcie uwagę na piękną, drewnianą zabudowę kuchni.

drewniana kuchnia

salon z drewnianym sufitemSali telewizyjnej wdzięku dodaje dobrze dobrane kolory i materiały.pokój kinowy

retro kuchnia

główna sypialnia

projekt łazienki retroCiekawym elementem wykończenia jest stalowy sufit, który wraz z betonowymi ścianami wprowadza odrobinę surowości. Beton na ścianie kojarzy się przede wszystkim z aranżacjami w stylu industrialnym, ale jak widać nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by betonową dekorację ścienną wykorzystać urządzając salon w zupełnie innym stylu.

salon retro

sypialnia retromleczne szkło

gabinet vintageW mid-century modern niejednokrotnie znajdziemy wpływy psychodelii lat 60-tych. Niebieskie płytki w łazience są tego świetnym przykładem.  A swoją drogą ten kolor pięknie się łączy z ciemnym drewnem. główna łazienkaJak przystało na prawdziwą rezydencję, w ogrodzie znajduje się basen z rewelacyjnym widokiem. basenNa koniec zostawiłam moje ulubione pomieszczenie a właściwie jeden detal. Dokładanie takie same lampy sufitowe były w mojej podstawówce! Aż mi się łezka w oku zakręciła 😉projekt sypialni retro

via

Jeśli masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu. Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku Instagramie.