Ostoja Wilanów vol 1 – salon z aneksem kuchennym

Ostoja Wilanów vol 1 – salon z aneksem kuchennym

Pod koniec zeszłego roku przygotowałam wpis o rozkładach wnętrz proponowanych przez deweloperów (tutaj). Możliwości jakie mamy zobrazowałam na konkretnym przykładzie mieszkania, które projektowałam. Obiecałam również podzielić się jego wizualizacjami. Proszę bardzo! :)

Jakie wytyczne dostałam od klientów?

Mieszkanie miało być jasne, eleganckie i przytulne. Właściciele uwielbiają spędzać czas nad polskim morzem, więc delikatne nawiązania do Bałtyku były jak najbardziej wskazane. Przy przygotowywaniu projektu mieszkania musiałam wziąć pod uwagę, że do nowego mieszkania właściciele chcieli zabrać swoją brązową kanapę oraz obraz Kossaka, który jest w rodzinie od pokoleń.

Stawiam na elegancję

Zaprojektowanie funkcjonalnych wnętrz na niewielkiej powierzchni zawsze jest niemałym wyzwaniem. Chciałam, aby mieszkanie służyło moim klientom przez wiele lat. Właściciele bardzo sobie cenią dobry smak i estetykę. Dlatego zrezygnowałam z krzykliwych kolorów i postawiłam na klasykę. Zdecydowałam się na połączenie bieli, beży i drewna a całość przełamałam odrobiną granatu.

Pierwsza tura wizualizacji

Przy projektowaniu eleganckich wnętrz bardzo ważne są wysokiej jakości materiały, dlatego nie było o mowy o zastosowaniu paneli. Wybrałam jasny parkiet kładziony w jodełkę francuską. Ułożenie w jodełkę to jeden z najbardziej tradycyjnych sposobów montażu podłogi drewnianej. Do tej pory najczęściej był spotykany w starych kamienicach, obecnie powrócił i świeci triumfy. Dodatkową zaletą drewna jest to, że doskonale ociepla wnętrza. Projekt salonu i jadalni

Kuchnia, choć na wzór nowoczesnych wnętrz jest otwarta, prezentuje klasyczną zabudowę. Fronty ozdobiłam delikatnymi żłobieniami. Kuchnię od salonu oddzielają częściowo wysunięte szafki i stół, który się rozkłada. Kolor tapicerki krzeseł dobrałam do tapety za telewizorem. Zestaw dwóch bliźniaczych lamp umieściłam idealnie nad stołem i wysuniętą częścią blatu, czyli w miejscach które muszą być perfekcyjnie doświetlone. Zarówno lampy w aneksie kuchennym, jak i te umieszczone w ciągu komunikacyjnym są delikatnym nawiązaniem do stylu marynistycznego. Delikatnym, bo w końcu jest to mieszkanie na Wilanowie a nie w Sopocie ;)

Kuchnia z salonem - projekt wnętrza

Grzejnik w kącie pokoju zabudowałam białą, elegancką przesłoną. Teraz nie rzuca się w oczy i nie psuje koncepcji wykończenia. Atrakcyjną ozdobą są również gzymsy sztukateryjne. Przysłowiowa kropka nad i. Sprawiają, że mieszkanie wygląda na dopracowane w każdym szczególe. Mają też praktyczne zastosowanie – ukrywają karnisz!

Mieszkanie na wilanowie - salon z aneksem

Granatowa tapeta za telewizorem to Feather Fan ekskluzywnej marki Cole&Son.

Wizualizacje po poprawkach

Koncepcja bardzo spodobała się moim klientom. Uwagi jakie otrzymałam były raczej kosmetyczne. Poproszono mnie o przyciemnienie kanapy. Model, który mają moi klienci jest ciemniejszy niż ten na pierwszych wizualizacjach. Klienci chcieli też zobaczyć jak będzie wyglądać mieszkanie z ciemniejszą podłogą. Aby mieć porównanie i tym samym możliwość łatwego podjęcia decyzji o jej ostatecznym kolorze. Zmieniłam nie tylko kolor podłogi, ale również jej ułożenie na klasyczną jodełkę. Mieszkanie na Wilanowie - salon z aneksem

Również kuchnia przeszła mini rewolucję. Jest w jaśniejszym kolorze, a między szafkami umieściłam biało-granatowe płytki.

Projekt warszawskiego mieszkania - salon

Klasyczne krzesła z poprzednich wizualizacji zmieniłam na nowoczesne z rattanu. Odrobina eklektyzmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Projekt mieszkania na Wilanowie - salonZbliżenie na kuchnię:
Projekt klasycznej kuchni w złamanym odcieniu beżu

Prezentowany projekt nie miałby szans na powodzenie bez sprawdzonej ekipy stolarskiej. Praktycznie wszystko, od drzwi poprzez wyposażenie szaf aż do mebli kuchennych będzie robione na zamówienie. Niestety w małych mieszkaniach często jest to konieczność, jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Porównanie obu wersji

Mam nadzieję, że prezentowane wizualizacje przypadły Wam do gustu. W kolejnych postach zaprezentuję sypialnie i łazienkę.


Karolina

Nazywam się Karolina Pogorzelska i zajmuję się projektowaniem wnętrz. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy napisz lub zadzwoń do mnie. Bardzo chętnie pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Messenger