Moje projekty – Mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

Moje projekty – Mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O układzie wnętrz tego mieszkania pisałam tutaj. Teraz chciałabym podzielić się z Wami wizualizacjami wnętrz. Od klienta dostałam jasne wytyczne dotyczące strony wizualnej, której łatwo streścić: funkcjonalność, prostota, jasne barwy. Dodatkowo, jako akcenty mogłam wykorzystać ulubiony kolor mojego klienta – pomarańczowy oraz kolor szary. Do wszystkich zaleceń się zastosowałam.

1. Łazienka

Zdecydowałam, że wszystkie ściany w łazience będą białe. Pod prysznic wybrałam białe płytki w rozmiarze 30×60 cm, natomiast w pozostałych miejscach nie narażonych na zachlapanie miała być użyta farba i płyta meblowa. Powtórzenie szarości na podłodze i suficie miało stworzyć wrażenie lustrzanego odbicia.

Projekt wnętrz

Na ścianę przy umywalce wybrałam płytki Vives w geometryczny wzór. Płytki były idealne, ponieważ część pasków jest w kolorze pomarańczowym. Pomarańcz powtarza się również w oprawach oświetleniowych. Jak widzicie całe wnętrze jest proste i choć małe, jest w nim sporo miejsca do przechowywania. Oprócz szafki umywalkowej która ukrywa pralkę, jest też dodatkowa szafka nad stelażem WC.

Łazienka

2. Przedpokój

Ściany przedpokoju, tak jak sufit w łazience pokrywa surowy beton. Zabudowa meblowa to szafy Pax z Ikei. Dzięki obudowaniu szaf płytą z karton gipsu wyglądają jak meble na zamówienie.

Korytarz

Szafa na buty i dodatki przy wejściu do mieszkania ma aż 1,5 m szerokości! W oryginalnym układzie dewelopera w tym miejscu były drzwi do pokoju i o żadnej szafie nie mogło być mowy. Większa wnęka na środku szafy ukrywa domofon i jest idealnym miejscem na odłożenie kluczy i torby tuż po wejściu do mieszkania.
Przedpokój

3. Kuchnia

Górna zabudowa jest w takiej samej stylistyce i kolorze co dolna. Kuchnia miała być prosta, ale chciałam aby miała w sobie to coś, jakiś element wyróżniający. Zdecydowałam, że najciekawsze będą fronty o różnej głębokości. Takie rozwiązanie tworzy ciekawy efekt 3D.

Projekt kuchni

Kuchnia jest bardzo wąska, zaproponowałam więc stół ze składanym blatem, który nie zabiera cennego miejsca i gdy nie jest wykorzystywany, nie przeszkadza w poruszaniu się po kuchni.

Kuchnia

Część ścian pokrywa farba tablicowa.

Farba tablicowa

4. Duży pokój

W większym pokoju miał zamieszkać właściciel mieszkania. Wyzwaniem przy projektowaniu było sporo funkcji, które pokój miał pomieścić: sypialnia, miejsce do relaksu,  do pracy i do przechowywania. Na szczęście właściciel miał takie samo podejście jak ja, aby dobrze się wyspać w pokoju musi być oddzielne łóżko z wygodnym materacem a nie rozkładana kanapa.

Projekt mieszkania

Chciałam aby przestrzeń do spania była oddzielona od części dziennej pokoju, ale musiałam też uważać aby nie przytłoczyć wnętrza. Zwykła ściana jest zbyt oczywista i wizualnie zmniejsza przestrzeń. Do tego zadania znakomicie sprawdziły się panele ażurowe. Ta lekka przesłona gdy trzeba daje poczucie prywatności, ale również pozostawiła odczucie otwartej przestrzeni. Estetykę i stylistykę ażurów można świetnie dopasować do charakteru wnętrza, tutaj idealnie sprawdził się geometryczny, minimalistyczny wzór.

Projekt mieszkania

5. Mniejszy pokój

Drugi pokój był przeznaczony do wynajęcia. Musiał być spójny z resztą mieszkania, ale jednocześnie na tyle neutralny, aby potencjalny najemca mógł  łatwo sobie siebie w nim wyobrazić.

Pokój z biurkiem

Postawiłam na białe meble. Ciekawym akcentem jest ściana w paski i lampa sufitowa na wysięgniku.

Projekt mieszkania

Oczywiście nie mogło zabraknąć dodatków w odcieniach pomarańczu.

Projekt mieszkania

Myślę, że ten projekt jest znakomitym przykładem, że często mniej znaczy więcej.


Karolina

Nazywam się Karolina Pogorzelska i zajmuję się projektowaniem wnętrz. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy napisz lub zadzwoń do mnie. Bardzo chętnie pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szukasz projektanta wnętrz? Masz pytania?