Moje projekty – mieszkanie na Woli

Moje projekty – mieszkanie na Woli

Wbrew powszechnym wyobrażeniom, projektowanie wnętrz to nie tylko wybieranie płytek i dobieranie koloru dywanu pod kolor kanapy. Zanim projektant dotrze do tego etapu, po drodze jest jeszcze kilka przystanków. Nie zawsze fascynujących i nie zawsze przynoszących wieczną chwałę ;)

Jak wygląda praca projektanta wnętrz?

Zanim jest mi dane uruchomić drzemiące we mnie pokłady kreatywności, zanim Autocad zacznie na dobre hulać i zanim zaczną się bezsenne noce przy filiżance małej (dużej!) czarnej … trzeba jeszcze zrobić inwenataryzację. Tak jak mówiłam, niezbyt fascynujące zajęcie. Jednak staram się je doceniać. Nie tylko z praktycznego powodu – bez inwentaryzacji ciężko zacząć projekt, ale również dlatego że potrzeba pobrania wymiarów zmusza mnie do rozruszania moich coraz to starszych kości. To jeszcze nie jest etap Chodakowskiej, ale lepsze to niż nic.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie

Dzisiaj miałam przyjemność przeprowadzać inwentaryzację w coraz dynamiczniej rozwijającej się okolicy, przy ul. Jana Kazimierza na Woli. Jeśli jeszcze tam nie byliście to warto zajrzeć. Dosłownie w przeciągu roku cała ulica zmieniła się diametralnie. Z terenów pofabrycznych wyłoniło się nowe osiedle. Jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądać ta okolica za kolejny rok.

A tak prezentuje się blok moich klientów:

Projekt mieszkania na Woli

Całkiem sympatyczny.

Mieszkanie na Woli

Kilka zdjęć wnętrza:

Wnętrza mieszkania w Warszawie

Zdjęcia wnętrza mieszkania

Sypialnia przed rozpoczęciem remontu

I widok z balkonu. A nie mówiłam, że okolica dynamicznie się zmienia?

Prace budowlane

Układ funkcjonalny projektowanych wnętrz

Jeden z pierwszych etapów projektu mieszkania polegał na przygotowaniu nowych koncepcji układu funkcjonalnego (płaskie rzuty z układem ścian działowych, lokalizacją głównych mebli, zarysem najważniejszych pomysłów aranżacyjnych). Układ wnętrz zaproponowany przez dewelopera wyglądał następująco:

Całkiem sensowny, ale nie dla moich klientów.

To układ wnętrz ma być dopasowany do trybu życia mieszkańców, nigdy odwrotnie

Moim klientom najbardziej zależało na kuchni. Oboje uwielbiają gotować i przyjmować gości. Pan domu w trakcie studiów dorabiał jako kucharz, także kiedy mówi, że coś niecoś wie o szybkim siekaniu cebuli, to nie są zwykłe przechwałki. Proponowana przez dewelopera kuchnia była za ciasna. Co prawda było miejsce na zabudowę w dwóch rzędach, ale brakowało przestrzeni na wstawienie stołu. Losowanie kto zabawia gości w salonie a kto podgrzewa bigos w kuchni odpadało.

Po usunięciu drzwi powstało miejsce na sporą zabudowę w kształcie litery L. Kuchnia została otwarta na salon i powiększona o półwysep, który jest doskonałą alternatywą dla rozbudowanej wyspy kuchennej. Jest technicznie łatwiejszym rozwiązaniem i nie potrzebuje aż tyle miejsca co wolnostojąca wyspa.

Moi klienci zdecydowanie nie są fanami wylegiwania się w wannie. W jej miejscu umieściłam duży prysznic. Dwa prysznice w 67 metrowym mieszkaniu to jednak za wiele. Mała łazienka została delikatnie pomniejszona, zniknęła kabina a w jej miejscu pojawiły się dwa urządzenia: pralka i suszarka. Przesunięcia ścian pozwoliły również powiększyć przestrzeń szaf.

Po określeniu wymagań moich klientów, układ wnętrz został dopracowany i jest teraz lepiej dostosowany do ich potrzeb:

Efekt kuli śnieżnej

Choć przestawianie ścian i ingerencja w zastany układ może wydawać się kosztowna, to tak naprawdę w długiem terminie tylko na tym zyskujemy! Od razu mamy mieszkanie, które idealnie odpowiada naszym potrzebom a wprowadzanie zmian po kilku latach to nie tylko burzenie ścian i przesuwanie instalacji jak w powyższym przypadku. Później dochodzi jeszcze koszt kucia płytek, wymiany podłóg, koszt nowych materiałów, można tak wymieniać. A co z szafami i innymi meblami na wymiar? Ważne, aby przed rozpoczęciem remontu sprecyzować swoje oczekiwania a otrzymamy wnętrza którymi długo będziemy się cieszyć.


Karolina

Nazywam się Karolina Pogorzelska i zajmuję się projektowaniem wnętrz. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy napisz lub zadzwoń do mnie. Bardzo chętnie pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szukasz projektanta wnętrz? Masz pytania?