Projektowanie Wnętrz Warszawa

Maszroom jest warszawską pracownią projektowania wnętrz, która na przestrzeni lat stworzyła dziesiątki różnorodnych realizacji. Ich wspólnym mianownikiem jest oryginalne wzornictwo, innowacyjne rozwiązania i dbałość o szczegóły. Pracę nad konkretnym projektem rozpoczynamy od dokładnego poznania gustu i stylu właścicieli oraz możliwości danego wnętrza, tak aby w pełni wydobyć jego mocne strony.

Priorytetem jest zawsze zadowolenie Klienta. Projektowanie wnętrz opieramy na wytycznych jakie otrzymujemy – m.in. ogólny styl, kolorystyka i wzory, które następnie przekształcamy w nietuzinkowy projekt. Nigdy nie rezygnujemy z wygody i komfortu użytkowników. Uwielbiamy zabawę fakturami oraz kolorami a w naszych projektach nie ma miejsca na kalkę.


Etapy projektu wnętrz

Pierwsze spotkanie

Zależy nam na tym, aby się poznać i aby obie strony przez cały proces czuły się komfortowo. Proszę pamiętać, że prace nad projektem wnętrz potrafią trwać nawet wiele tygodni, dobrze więc współpracować z architektem wnętrz którego nie tylko polubimy, ale do którego mamy zaufanie. Na spotkanie umawiamy się w naszym biurze w Warszawie lub za pomocą wideokonferencji.

Podpisanie umowy

Jest to dokument, który określa szczegóły współpracy między Klientem a architektem wnętrz. Umowa opisuje szczegółowo warunki współpracy, zakres prac, obowiązki projektanta oraz cenę usługi, co daje pewność obu stronom co do przebiegu procesu i finalnego rezultatu. W umowie jest określona pełna cena usługi, wraz z ewentualnymi dodatkowymi kosztami, takimi jak np. koszty dodatkowych projektów.

Badanie potrzeb

Aby stworzyć oryginalny i unikalny projekt, dobry architekt wnętrz musi przede wszystkim zrozumieć potrzeby swoich Klientów i zapewnić funkcjonalność oraz estetykę w wykończeniu wnętrz. Kluczowym elementem udanej współpracy między architektem a Klientem jest szczera rozmowa i jasne przedstawienie oczekiwań względem projektowanego wnętrza. W trakcie rozmowy ustalamy potrzeby i preferencje Klienta, takie jak styl, kolorystykę, rodzaj mebli i materiałów wykończeniowych oraz budżet. Na podstawie tych wytycznych, architekt wnętrz tworzy oryginalną koncepcję. Współpraca między architektem wnętrz a Klientem jest kluczowa dla osiągnięcia finalnego efektu. Bez wspólnego zaangażowania i działania, nie można stworzyć wymarzonego wnętrza.

Inwentaryzacja

Kolejnym krokiem jest inwentaryzacja nieruchomości. Rysunek Inwentaryzacyjny pokazuje istniejący stan obiektu. Jeżeli Klient decyduje się na projekt pod klucz, spotkanie inwentaryzacyjne jest często momentem przekazania kluczy.

Projekt funkcjonalny

Pierwszym etapem prac projektowych jest przystosowanie poszczególnych pomieszczeń do pełnienia konkretnych funkcji i zobrazowanie nowego ustawienia całego wyposażenia. Podstawą są wytyczne jakie otrzymujemy od Klientów uwzględniające potrzeby domowników, ich przyzwyczajenia i sposób w jaki chcą korzystać z przestrzeni. W ramach projektu funkcjonalnego przygotowywanych jest kilka propozycji rozplanowania pomieszczeń z których po korektach wybierany jest jeden, ostateczny plan. W projekcie uwzględniamy realne gabaryty mebli i sprzętów. Koncepcja prezentowana jest w postaci rzutów 2D.

Fotorealistyczne wizualizacje

Po akceptacji projektu funkcjonalnego tworzone są wizualizacje wnętrz, które obrazują jak będą wyglądać wnętrza po zakończonej realizacji. Jest to najbardziej wyczekiwana część projektu, dlatego dużą wagę przywiązujemy do jakości wizualizacji i tego aby bardzo dobrze odwzorowywały to co zaprojektujemy. Na fotorealistycznych wizualizacjach ujęte są propozycje mebli, opraw oświetleniowych oraz pokazana jest kolorystyka i materiały wykończeniowe.

Dokumentacja techniczna

Dokumentacja techniczna, zwana także projektem wykonawczym. Rysunki techniczne przygotowywane są bardzo skrupulatnie i na ich podstawie każdy fachowiec będzie w stanie przeprowadzić kompleksowy remont. Wszystkie rzuty podawane są z dokładnymi wymiarami. W jej skład wchodzą m.in. następujące rysunki techniczne:
– rzut aranżacji
– rozwinięcia widoków ścian (rozplanowanie okładzin typu tapety, gres itp.)
– schemat rozmieszczenia gniazd elektrycznych, włączników oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych
– projekty podłóg
– projekty sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem
– projekty mebli kuchennych oraz mebli na zamówienie
– projekty szczegółowe łazienek
– projekty zabudowy stałej – garderoba, zabudowy g-k itp.

Kosztorys

W ramach projektu kompleksowego przygotowujemy szczegółowy spis materiałów (m.in. mebli, opraw oświetleniowych, armatury i ceramiki oraz innych elementów zaprojektowanych we wnętrzu) zawierający niezbędne informację takie jak nazwa produktu, cena, adres sklepu posiadającego dany produkt w swojej ofercie a także niezbędne ilości potrzebne do zrealizowania projektu (ilość płytek, tapet itp.). Każdy projekt dostosowujemy do budżetu Klienta a spis materiałów pozwala naszym Klientom bezproblemowo przebrnąć przez etap zakupów oraz dobrze zarządzać finansami, podczas realizacji projektu.

Nadzór autorski

Nadzór autorski daje pewność, że ostateczny efekt remontu będzie zgodny z projektem. Nadzór polega na sprawdzaniu zgodności prac wykonywanych przez ekipę remontową z dokumentacją projektową. Nadzór autorski rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia prac przez wykonawców. Ma on formę spotkań, w trakcie których projektant wnętrz omawia kwestie techniczne ze specjalistami realizującymi prace wykończeniowe, co minimalizuje ryzyko pomyłki i umożliwia projektantowi wprowadzenie ewentualnych modyfikacji. Bardzo często w trakcie prac remontowych fachowcy mają różnego rodzaju pytania i wątpliwości. Gdy projektant to kontroluje, wszystko można wyjaśnić od ręki i ewentualnie znaleźć rozwiązania zamienne, które będą spójne z wizją projektową. Usługa nadzoru autorskiego jest objęta osobną umową.

Zakupy i koordynacja dostaw

Dodatkowo dla Klientów, którzy cierpią na brak czasu i chcieliby abyśmy zajęli się realizacją wykonanego przez nas projektu w ich imieniu, oferujemy rozszerzony nadzór autorski, usługę pod kluczRozszerzony nadzór autorski skierowany jest do najbardziej wymagających osób, gdyż wiąże się z przejęciem kontroli prac realizacyjnych w imieniu inwestoraTo nie tylko kontrola nad zgodnością prac wykończeniowych z dokumentacją techniczną, to także koordynacja zamówień oraz dostaw materiałów i mebli. Co więcej, usługa projektu kompleksowego z pełnym nadzorem obejmuje koordynowanie pracy ekipy, stały kontakt z nią w celu śledzenia postępów a także spotkania na budowie w celu wyjaśnienia niejasności. Opcja pod klucz stanowi ogromne udogodnienie dla Klientów. W przypadku jej wyboru, Klient zostanie całkowicie odciążony z potrzeby kontaktów z wykonawcami.

Wykonawcy

Nasza pracownia projektowania wnętrz na stałe współpracuje i poleca Klientom rzetelnych i godnych zaufania wykonawców. Rekomendujemy współpracę z naszą ekipą remontową oraz naszymi sprawdzonymi fachowcami co pozwoli ograniczyć do minimum ryzyko związane ze współpracą z nierzetelnymi wykonawcami i problemami mogącymi pojawić się podczas realizacji projektu

 


Masz pytania dotyczące naszej oferty? Napisz do nas [email protected] lub zadzwoń +48 791 846 613

Poproś o bezpłatną wycenę