projekt salonu z kanapą noti w kolorze sjeny pracownia architektury wnętrz Warszawa

Mieszkanie w stylu japandi

Styl japandi łączący w sobie pierwiastki skandynawskie i japońskie. To mieszkanie jest przykładem projektu zainspirowanego estetyką Japonii. Zachwyca harmonią, perfekcyjną selekcją materiałów oraz przemyślanym doborem dodatków. Znakomicie zaaranżowana przestrzeń, wykorzystuje wszystkie najistotniejsze założenia stylu japandi: naturalność, różnorodność tekstur i neutralną kolorystykę.

Otwarta przestrzeń i płynnie przenikające się strefy funkcjonalne są typowe dla wnętrz w stylu japandi. W aneksie kuchennym znajdują się wszystkie najważniejsze sprzęty. Króluje tutaj naturalny dąb oraz beż. Miejsce do spożywania posiłków zostało wyposażone w drewniany stół o bardzo prostej bryle do którego zostały dobrane dębowe krzesła oraz prosty kinkiet nawiązujący do japońskiego designu. Natomiast w salonie zadbano o dużo miejsca do wypoczywania. Bardzo ciekawym detalem w aranżacji są stolik kawowy oraz biblioteczka polskiego producenta.

Sypialnia została oddzielona od strefy dziennej ażurową przesłoną przypominającą japońskie ściany działowe shoji, które wizualnie dzielą przestrzeń i gwarantują prywatność. Sypialnia jest utrzymana w odcieniach stonowanego beżu oraz z dużą ilością drewna nadającego przytulność. Główną rolę gra tutaj duże drewniane łóżko na zamówienie wg. autorskiego projektu Maszroom. Ściana za nim została pokryta tapetą z wzorem trawy pampasowej. W roli lampki nocnej został umieszczony kinkiet z obrotową główką, która sprawdzi się podczas czytania w łóżku.

W całym projekcie odnajdziemy kilka ciekawych opraw oświetleniowych. Przede wszystkim biała lampa wisząca w strefie dziennej, która wprowadza do wnętrza relaksujący klimat sprzyjający wypoczynkowi. Jak łatwo wywnioskować, projekt oświetlenia był równie ważny, co pozostałe detale. Odpowiednio zaprojektowane podświetlenia mebli i łóżka nie tylko dopełniają estetykę wnętrza, ale też tworzą magiczną atmosferę po zmroku. Ten sam efekt, ale za dnia, tworzą drewniane żaluzje, których design idealnie wkomponowuje się w aranżację.

Łazienka została ukryta za lustrzanymi drzwiami będącymi częścią szafy.  Tutaj również królują naturalne materiały, a elegancja połączona jest ze stylem SPA. Granitowa umywalka oraz metalowy kinkiet robią największe wrażenie.

Całe mieszkanie tworzy spójną, wyjątkową całość, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno fanom klasycznych rozwiązań, jak i minimalistycznych wnętrz, w których jednak jest wyraźnie wyczuwalny rys wyjątkowości.

projekt wnętrz kuchni w kolorze beżowym pracownia architektury wnętrz Warszawa
projekt salonu w stylu Japandi z szarą kanapą pracownia architektury wnętrz Warszawa
szafka na buty pracownia architektury wnętrz Warszawa
Projekt sypialni za przepierzeniem z metalu pracownia architektury wnętrz Warszawa
Projekt otwartego salonu z lustrzaną szafą pracownia architektury wnętrz Warszawa
Projekt umywalki z naturalnych materiałów pracownia architektury wnętrz Warszawa
Projekt łazienki z prysznicem na Ochocie pracownia architektury wnętrz Warszawa
architekura wnętrz łazienki w mieszkaniu na Ochocie
projekt umywalki z kamienia pracownia architektury wnętrz Warszawa
Szukasz projektanta wnętrz? Masz pytania?