projekt wnętrz japandi

Projekt wnętrz mieszkania w stylu japandi

Styl japandi łączący w sobie pierwiastki skandynawskie i japońskie. To mieszkanie jest przykładem projektu wnętrz zainspirowanego estetyką Japonii. Zachwyca harmonią, perfekcyjną selekcją materiałów oraz przemyślanym doborem dodatków. Znakomicie zaaranżowana przestrzeń, wykorzystuje wszystkie najistotniejsze założenia stylu japandi: naturalność, różnorodność tekstur i neutralną kolorystykę.

Otwarta przestrzeń i płynnie przenikające się strefy funkcjonalne są typowe dla wnętrz w stylu japandi. W aneksie kuchennym znajdują się wszystkie najważniejsze sprzęty. Króluje tutaj naturalny dąb oraz beż. Miejsce do spożywania posiłków zostało wyposażone w drewniany stół o bardzo prostej bryle do którego zostały dobrane dębowe krzesła oraz prosty kinkiet nawiązujący do japońskiego designu. Natomiast w salonie zadbano o dużo miejsca do wypoczywania. Bardzo ciekawym detalem w aranżacji są stolik kawowy oraz biblioteczka polskiego producenta.

Sypialnia została oddzielona od strefy dziennej ażurową przesłoną przypominającą japońskie ściany działowe shoji, które wizualnie dzielą przestrzeń i gwarantują prywatność. Sypialnia jest utrzymana w odcieniach stonowanego beżu oraz z dużą ilością drewna nadającego przytulność. Główną rolę gra tutaj duże drewniane łóżko na zamówienie wg. autorskiego projektu Maszroom. Ściana za nim została pokryta tapetą z wzorem trawy pampasowej. W roli lampki nocnej został umieszczony kinkiet z obrotową główką, która sprawdzi się podczas czytania w łóżku.

W całym projekcie wnętrz odnajdziemy kilka ciekawych opraw oświetleniowych. Przede wszystkim biała lampa wisząca w strefie dziennej, która wprowadza do wnętrza relaksujący klimat sprzyjający wypoczynkowi. Jak łatwo wywnioskować, projekt oświetlenia był równie ważny, co pozostałe detale. Odpowiednio zaprojektowane podświetlenia mebli i łóżka nie tylko dopełniają estetykę wnętrza, ale też tworzą magiczną atmosferę po zmroku. Ten sam efekt, ale za dnia, tworzą drewniane żaluzje, których design idealnie wkomponowuje się w aranżację.

Łazienka została ukryta za lustrzanymi drzwiami będącymi częścią szafy.  Tutaj również królują naturalne materiały, a elegancja połączona jest ze stylem SPA. Granitowa umywalka oraz metalowy kinkiet robią największe wrażenie.

Całe mieszkanie tworzy spójną, wyjątkową całość, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno fanom klasycznych rozwiązań, jak i minimalistycznych wnętrz, w których jednak jest wyraźnie wyczuwalny rys wyjątkowości.

Aby sprawdzić, jak wyglądały prace nad koncepcją wnętrz, kliknij tutaj.

Opinia klienta:

Pani Karolina bardzo uważnie wsłuchuje się w potrzeby klienta, a następnie tworzy projekt o indywidualnym charakterze. Umiejętnie łączy estetykę i funkcjonalność, znajduje balans między fantazją klienta i ograniczeniami przestrzeni. A potem sprawia, że to wszystko się wydarza w magiczny sposób i mieszkanie jest gotowe :) Bardzo polecam każdemu, kto od swojego wnętrza oczekuje więcej niż kopiowania trendów.

projekt wnętrz japandi
projekt wnętrz japandi
pracownia architektury wnętrz Warszawa
projekt wnętrz japandi
projekt wnętrz japandi
projekt wnętrz japandi
projekt wnętrz japandi
projekt wnętrz japandi
projekt wnętrz japandi