Case Study – Projekt wnętrz Ostoja Wilanów Warszawa vol 3

Pora na ostatnią odsłonę projektu wnętrz mieszkania zlokalizowanego na warszawskim Wilanowie. Po opisaniu części dziennej i łazience przyszła pora na sypialnię.

Projekt koncepcyjny Warszawa

Wystrój sypialni oczywiście musiał pasować do stylu całego mieszkania. Zależy mi na tym, aby projekt wnętrz był spójny. Wszyscy najlepsi projektanci wnętrz przykładają do tego dużą. Postawiłam więc na eleganckie i klasyczne meble. Jedynym szaleństwem były czerwone kinkiety luksusowej marki Jielde.

Projekt sypialni z zabudową na wymiar

Jeśli czytaliście poprzednie wpisy o projekcie wnętrz tego mieszkania, to już wiecie, że jest niewielkie a sypialnia musiała połączyć aż dwie funkcje. Oprócz tradycyjnego miejsca do spania, musiałam też wydzielić miejsce do pracy zdalnej. Nie jest to idealne rozwiązanie, sypialnia powinna być tylko miejscem relaksu, ale niestety salon nie pomieściłby biurka.
Sypialnia z biblioteczką

Na dekorację ściany za łóżkiem wybrałam delikatną tapetę w pióra firmy Harlequin. Zabudowa przy oknie nawiązuje do stylu Hamptons, który w skrócie można scharakteryzować jako ulubiony nadmorski styl nowojorczyków. Zwróćcie uwagę na wykończenie okna. Usunęłam kamienny parapet zaproponowany przez dewelopera a całą wnękę okienną obudowałam białą listwą. Daje to bardzo stylowy efekt i jest swoistą kropką nad i.

Projekt po wprowadzeniu uwag

Klientka poprosiła o pokazanie projektu wnętrz w trochę bardziej zdecydowanych kolorach, ponieważ pastele wydawały jej się za delikatne. Miałam też „wycisnąć” trochę więcej miejsca do przechowywania. Tak więc ostatecznie sypialnia będzie wyglądać tak:

Sypialnia z granatowym łóżkiem i niebieską tapetą

Największą przemianę przeszło łóżko. Granatowy zagłówek ładnie współgra z błękitną tapetą prestiżowej marki Cole&Son. Zabudowa przy oknie dostała dwa dodatkowe słupki do przechowywania książek. Stoliki nocne mają być vintage, więc niestrudzenie szukam odpowiednich modeli. Nie jest łatwo, bo muszą być dość wąskie. Niestety te które do tej pory znalazłam były za duże, ale dalej walczę.

Nadzór autorski

Jeszcze w zeszłym tygodniu mieszkanie wyglądało tak:

Łazienka w mieszkaniu na Wilanowie

Zbliżamy się ku końcowi. W tym tygodniu był montowany drewniany parkiet. Można powiedzieć, że mieszkanie nabiera kształtów. Oczywiście trzeba będzie poczekać na meble, ponieważ większość będzie robiona na zamówienie, według przygotowanego wcześniej projektu mebli. Projekt zabudów meblowych jest częścią projektu kompleksowego. Jednak cierpliwość się opłaci, ponieważ wszystkie kąty zostaną maksymalnie wykorzystane a dodatkowo efekt będzie wyjątkowy.