Case study – Projekt wnętrz mieszkania na Mokotowie
Etapy projektu wnętrz Warszawa
Projekt wnętrz mieszkania, którym chciałabym się z Wami podzielić jest dość nietypowy jeśli chodzi o maszroomowy dorobek. Nie chodzi o same rozwiązania jakie były zastosowane w tym mieszkaniu, czy też design. Jest to wyjątkowy projekt, ponieważ prace nad nim zaczęły się niejako od końca. Oczywiście ustalenie koncepcji wnętrz zawsze jest jednym z pierwszych kroków, ale dobór konkretnych tkanin zostawiam już na koniec. Tutaj było inaczej. Podczas rozmowy z moją klientką od słowa do słowa przeszłyśmy z tematu kolorów do zasłon a podczas kolejnego spotkania wybrałyśmy konkretne zasłony w pięknych zielonych kolorach. Był to punkt projektu wnętrz, który zdefiniował kolejne wybory. Najlepsi architekci wnętrz charakteryzują się nieszablonowym podejściem do projektowania.
Kolory w projektowaniu wnętrz
Na żywo zasłonki są piękniejsze niż na zdjęciach. Naturalne, z lnu w kolorze delikatnej, stonowanej pistacji trafiły do sypialni, natomiast te w ciemnozielony wzór liści zostały przeznaczone do salonu. Kolorystyka obu zasłon bardzo przypadła do gustu mojej klientce, więc stwierdziłam że nie ma sensu niepotrzebnie kombinować i po prostu wykorzystam te odcienie w projekcie. Pozwoliło to też zrezygnować z zakupu próbek farb, które normalnie są niezbędne żeby się upewnić jak dany kolor wygląda na większej powierzchni. Tutaj wystarczyło przyłożyć próbnik kolorów do zasłon i dobrać pasujący odcień. W ten sposób powstał projekt wnętrz w stonowanych odcieniach zieleni. Kolory w poszczególnych pomieszczeniach się nie powtarzają, ale raczej wzajemnie uzupełniają. Osobiście bardzo lubię zielone kolory, ale staram się nie narzucać klientom moich barw.
Fronty szafy zostały polakierowane na ten sam odcień zieleni, który jest na ścianach. Wszystko idealnie do siebie pasuje.
Projekt wnętrz łazienki
Podczas pracy nad projektem wnętrz łazienki udało mi się wybrać płytki w przepięknym kolorze. Stonowany kolor oliwkowy poszerzył paletę zieleni jakie się znalazły w tym projekcie wnętrz. Ten kolor doskonale komponuje się z drewnianą okleiną szafki umywalkowej. Takie połączenie sprawiło, że aranżacja nabrała szlachetności.
Projekt wnętrz salonu
Przez długi czas to skandynawskie szarości i biel królowały w projektach wnętrz. Moi klienci bardzo lubią te kolory, ale miały być one tylko dodatkiem do ciekawszej alternatywy jaką jest zestawienie różnych odcieni zieleni. W projekcie wnętrz tego mokotowskiego salonu, zaproponowałam ściany w kolorze butelkowej zieleni. Odpowiedni odcień dobrałam oczywiście na bazie zasłonek, ale też obrazu, który widać na zdjęciu. Butelkowa zieleń wprowadza do wnętrz nie tylko sporą dawkę energii, ale też szczyptę elegancji. Ponadto taki kolor pięknie wydobywa wszystkie odcienie drewna a zależało mi na odpowiednim wyeksponowaniu miodowej szafki retro.
Projekt kuchni
Ten projekt jest szczególny z jeszcze jednego powodu. Właściciele, zamiast aneksu w salonie zdecydowali się na zamkniętą kuchnię. Przyznaję, że ostatnich projektach, za każdym razem projektowałam kuchnie mniej lub bardziej połączone z salonami. Od początku wiedziałam jak powinna wyglądać kuchnia w tym mieszkaniu. Mimo, iż nie jest to pomieszczenie wyeksponowane jak to jest przy aneksach kuchennych, to chciałam, aby było spójne z koncepcją całej aranżacji. Lodówka była zakupiona wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem prac nad tym projektem, ale traktowałam ją jako atut tego wnętrza. W stylu retro i kolorze ceglastej czerwieni była wręcz idealna. Zadbałam też o detale. Grzejnik zaproponowany przez dewelopera został wymieniony na żeberkowy model w kolorze ścian. Całość pięknie uzupełnia granitowy blat.
Zieleń w projektach wnętrz
Chciałabym też dodać, że zielenie w tym projekcie znacznie się różnią od tych z projektu Green Mokotów o którym ostatnio pisałam. W Green Mokotów królują intensywne, mocne zielenie z dodatkiem mięty. Styl mieszkań też jest zupełnie inny. Green Mokotów to wnętrza nowoczesne, natomiast ten projekt wnętrz bardziej idzie w kierunki klasyki z elementami vintage.