Case study – Projekt wnętrz Green Mokotów Warszawa vol 2

Dzisiaj chciałabym wrócić do mojego ulubionego tematu, czyli aktualnych maszroomowych projektów wnętrz. Pierwsze wizualizacje apartamentu na warszawskim osiedlu Green Mokotów już prezentowałam, można je zobaczyć poprzednim wpisie. Teraz pora na resztę pomieszczeń i zdjęcia z trwającego obecnie remontu! Elementem definiującym ten projekt wnętrz są kolory. Ciemna butelkowa zieleń nadaje wnętrzu elegancki styl, a jasna mięta lekki powiew świeżości. Ta sama paleta barw całym mieszkaniu sprawia, że wnętrza odbiera się jako harmonijną całość.

Projekt wnętrz sypialni

Tak jak wspominałam, wysokość wnętrz w tym apartamencie to 3,1 m. Chciałam to podkreślić i trochę zaszaleć z tym projektem, bo niestety w większości nowych apartamentowców standardowa wysokość to 2,7 m. Na szczęście inwestorzy byli bardzo otwarci na wszelkie nietypowe rozwiązania i dali mi wolną rękę. Zwykłe pomalowanie ścian wydawało mi się zbyt konwencjonalne. Dzięki temu zrodził się pomysł na zielony sufit. Zielone barwy działają uspokajająco, więc idealnie sprawdzają się w sypialni.

Projekt apartamentu

Przy projektowaniu wnętrz sypialni musiałam uwzględnić miejsce na toaletkę pani domu. Pamiętacie to lustro z poprzedniego wpisu? Zadbałam o jego dobre oświetlenie, przy którym każdy makijaż wyjdzie idealnie.

Projekt sypialni

Projekt wnętrz łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem niewielkich rozmiarów. Projektując to wnętrze połączyłam kolor miętowy zabudowy z błękitnymi płytkami. Zabudowa meblowa będzie wykonywana na wymiar i ma skrywać miejsce do przechowywania. Nietypowym rozwiązaniem jest brak lustra nad umywalką. Zamiast tego cała ściana na przeciwko prysznica to jedna wielka tafla lustra, która doskonale powiększa małą przestrzeń. Najlepsi architekci wnętrz podchodzą do projektowania nieszablonowo.

Łazienka z prysznicem walk in

Kolorowe szkło

Miętowa łazienkaProjekt wnętrz pokoju dziecięcego

Gdy rozpoczynałam pracę nad projektem wnętrz pokoju dziecięcego, dzidziuś był dopiero w planach. Musiałam więc stworzyć wnętrze dość neutralne. Z drugiej strony moi klienci i tak nie są fanami przesłodzonych pokoików i róże nigdy nie były brane pod uwagę.
Pokoik dziecięcy

Pokój dziecięcy miał być wykończony budżetowo, ale zależało mi na tym, aby projekt mimo wszystko był ciekawy i nieszablonowy. Postawiłam na pasy, zarówno na ścianie jak i na suficie, które przełamałam tapetą. Przy tak wysokim wnętrzu nie musiałam się bać kolorowego sufitu. Nie obniża on wnętrza, a wręcz pomaga je optycznie rozciągnąć na boki i wyrównać proporcje pokoju.

aranżacjaProjekt mieszkaniaProjekt wnętrz łazienki dzieci

Łazienka jest biało-błękitna a kolory przechodzą pasami poprzez układ płytek i kolor farby. Kolorem który uzupełnia całość jest czerń. Koniecznie zwróćcie uwagę na lustro. Lustrzane odbicie jest powtórzeniem motywu z płytek podłogowych!

Geometryczna łazienka

Projekt architektura wnętrzNadzór autorski nad projektem

W chwili obecnej jeszcze trwają prace wykończeniowe, ale powoli wyłania się coraz więcej elementów.

Projekt mieszkania na Mokotowie Projekt mieszkania na Mokotowie Projekt mieszkania na Mokotowie Projekt mieszkania na MokotowiePłytki w kształcie karo ostatecznie zostały ułożone w inny sposób niż zakładała pierwotna wersja:Projekt mieszkania na MokotowieW rzeczywistości pasy mają kolor miętowy, choć zdjęcie na to nie wskazuje:Projekt mieszkania na Mokotowie

Prace wykończeniowe

Niestety jeszcze trochę trzeba poczekać na zakończenie prac wykończeniowych. Do mieszkania zaprojektowałam sporo mebli na wymiar, które oczywiście nie są dostępne od ręki. Na szczęście nie licząc opóźnienia dewelopera, pozostałe prace przebiegają bardzo sprawnie.