Case Study – Projekt wnętrz Espace Wilanów Warszawa vol 4

Ostatnia odsłona wnętrzarskiego serialu pod tytułem Espace Wilanów. Jeśli jesteście na moim blogu po raz pierwszy to podpowiadam, że wcześniej opisywałam projekt funkcjonalny wnętrza, projekt łazienekprojekt pozostałych pomieszczeń. Gdybym miała przedstawić opis kompleksowego projektu wnętrz całego apartamentu w jednym wpisie, jestem pewna że byłoby to nie do przebrnięcia, stąd ten podział. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać projekt sypialni oraz projekt salonu z aneksem kuchennym.

Projekt wnętrz kuchni

Kuchnia nie jest duża, ale jej projekt został bardzo starannie przemyślany. Dodatkowo wydaje mi się, że na wizualizacjach wygląda na mniejszą niż w rzeczywistości. Największą przyjemność sprawiło mi projektowanie frontów kuchennych. Z jednej strony nie chciałam, aby były po prostu płaskie, a z drugiej postawiłam sobie za cel, żeby nie przesadzić i nie stworzyć zbyt skomplikowanego wzoru, który nie pasowałby do całości. Uważam, że znalazłam złoty środek. Fronty są proste, ale nie gładkie, eleganckie, ale nie przestylizowane. Był to strzał w dziesiątkę, klientka nie miała do nich uwag i zaakcentowała pierwszą wersję wizualizacji. Zwróćcie również uwagę na cieniutki blat, który ma tylko 12 mm! Bardzo mi się podoba jakiej lekkości nabrała zabudowa dzięki niemu. Takie rozwiązanie widziałam w wielu kuchniach za granicą już kilka lat temu, ale do Polski stosunkowo niedawno dotarła moda na odchudzone blaty. Najlepsi architekci wnętrz regularnie śledzą nowe rozwiązania i technologie.

Przestrzeń między szafkami wypełnia lustro antyczne. Lustro będzie powiększać przestrzeń i odbijać światło, a postarzona powierzchnia nada sznyt estetyki nawiązującej do wnętrz francuskich kamienic. Odrobinę awangardy dodają stołki barowe i lampa na półwyspem projektu Arika Levy’ego dla firmy Vibia. Seria lamp nosi nazwę Wireflow Free-Form. Jak nazwa wskazuję, lampę można wieszać na wiele sposobów, prawdziwy smaczek dla kreatywnych osób które lubią eksperymentować we wnętrzach. Jeśli nazwisko Arik Levy nic Wam nie mówi, to koniecznie zerknijcie na jego projekty. Jest to wszechstronny, bardzo utalentowany projektant, który współpracował m.in. z marką Ton oraz Forestier, ale lista producentów na tym się nie kończy.

projekt apartamentu na wilanowie

Projekt wnętrz salonu

Centralny punkt salonu zajmuje wygodna kanapa z leżanką. Jest to miejsce na które automatycznie pada wzrok po przekroczeniu progu tego pomieszczenia, dlatego to co zawiśnie nad kanapą ma szczególne znaczenie. Wybrałam lustro RONDO projektu Oskara Zięty, jest idealne. Jak już pewnie zauważyliście, lubię łączyć nowe i stare. Dlatego do nowoczesnej kanapy wybrałam postarzany dywan a do tapicerowanych krzeseł Gubi na smukłych, złotych nóżkach wybrałam stół w stylu lekko rustykalnym. Idealnym uzupełnieniem projektu jest złota lampa Intueri Light Si-3, minimalistyczna i nowoczesna.

aranżacja apartamentu na wilanowie

Moja klientka planuje rozpocząć kolekcjonowanie sztuki, więc cała ściana w salonie będzie przeznaczona na obrazy. Nie chciałam żeby cokolwiek odwracało od nich uwagę, dlatego szafka na przeciwko kanapy jest bardzo prosta. Oczywiście obrazy na wizualizacji to tylko przypadkowy zbiór a nie część projektu wnętrz 😉

aranżacja apartamentu na wilanowie

Projekt wnętrz sypialni

Miało to być pomieszczenie minimalistyczne, w neutralnych kolorach, sprzyjające relaksowi. Jedynym mocniejszym akcentem jest granatowe, welurowe łóżko NAP. Złotą lampę Intueri Light możecie kojarzyć z mojego wpisu o lampach kulach. Oliwkowe kinkiety to klasyk firmy Jielde, jest to jedna z moich ulubionych lamp. Pozostałe meble, łącznie z szafkami nocnymi zostaną wykonane na zamówienie. Oczywiście nie mogło zabraknąć czarnych uchwytów Formani o wyjątkowo eleganckiej, czystej formie.luksusowa sypialnia

sypialnia w apartamencie

Biorąc pod uwagę, że trochę rzeczy ewoluowało w trakcie zakupów z moją klientką, nie zdziwię się jeśli ostateczna wersja salonu i sypialni będzie różnić się od wizualizacji. Można powiedzieć, że wszystkie ładne sprzęty z projektu wnętrz, które do tej pory zostały zmienione, zostały wymienione na inne, ale też ładne i w tym samym stylu. Tak więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.