Case study – Projekt wnętrz kolorowego mieszkania Warszawa

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami wizualizacjami projektu wnętrz Warszawa, nad którym ostatnio pracowałam.

Pomysł na przytulne i ciepłe mieszkanie

Projekt wnętrz salonu

Miałam za zadanie zaprojektować wnętrze przytulne i eleganckie. Właścicielce znudziła się wszechobecna biel, szarość i styl skandynawski, więc nie było mowy abym szukała inspiracji  na szwedzkich blogach.

biblioteczka w salonie

Kolory miały być stonowane i eleganckie, żadnych neonów i intensywnej pomarańczy. Tak więc do projektu wnętrz wybrałam beż, który pokrywa wszystkie ściany salonu oraz sufit. Jako kolor uzupełniający wybrałam granat, który doskonale współgra z wszelkimi wersjami kawy z mlekiem. Gdzieniegdzie widać wrzosowy odcień fioletu: na biblioteczce, zasłonkach i krzesłach kuchennych.

projekt salonu z granatową tapetą

Zależało mi na tym, aby projekt wnętrz nie był bez wyrazu, więc ścianę za telewizorem pokrywa geometryczna tapeta luksusowej marki Arte a okna zdobią kolorowe zasłonki w kratę.

projekt warszawskiego salonu

Podłoga w całym mieszkaniu z wyjątkiem łazienki i przedpokoju, pokryta jest drewnianym parkietem ułożonym w węgierską jodełkę. Ciepły odcień drewna sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne.

Projekt wnętrz kuchni

kuchnia w beżach

Beżowe fronty kuchenne są proste, bez żadnych zdobień, co stanowi świetne tło dla geometrycznych, złotych uchwytów. Stół oświetla sporych rozmiarów kinkiet znanej na całym świecie firmy Serge Mouille. Ruchome ramiona pozwalają na nakierowanie światła w dowolnym kierunku. Nie trzeba się obawiać, że przy stole będzie ciemno.

Projekt wnętrz sypialniprojekt wnętrza sypialni w granacie

W sypialni króluje granat i tapeta Cole and Son w wachlarze. Welurowy zagłówek na wymiar obejmuje całą szerokość ściany. Mocniejszym akcentem kolorystycznym są czerwone, metalowe kinkiety Jielde.

Projekt wnętrz łazienki
projekt łazienki w warszawie

Głównym elementem przyciągającym wzrok w projekcie wnętrz łazienki jest drewno. Na zabudowę szafki i jednej ze ścian wybrałam elegancki palisander. Żeby uniknąć monotonii we wnętrzu ściana za sedesem pokryta jest tapetą z motywem gejsz. Na przestrzeń przy wannie wybrałam beżowe płytki od hiszpańskiego producenta Ceramica Saloni. Płytki mają bardzo ciekawą fakturę – delikatne żłobienia. Oprawy oświetleniowe są proste i nie odciągają wzroku od reszty wykończenia. Projekt łazienki dopełniają kolorystycznie granatowe drzwi.lazienka i palisander na ścianie

Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Projekt mieszkania spaja połączenie konsekwentnie powtarzających się w całym mieszkaniu beży i granatów. Przy takim projekcie, gdzie większość mebli jest projektowania na indywidualne zamówienie niezbędny jest dobry stolarz. Najlepsi architekci wnętrz mają swoich sprawdzonych stolarzy, z którymi regularnie pracują przy projektach wnętrz.