Szybkie rady – Jakie szafki wybrać do kuchni?

Szybkie rady – Jakie szafki wybrać do kuchni?

Pora wrócić do kuchni. Jest to niewyczerpalne źródło nowych tematów, rozwiązań i inspiracji. Dzisiaj chciałabym się skupić na górnych szafkach kuchennych. A konkretniej, na kwestii wizualnej. Praktyczne kwestie mamy już wstępnie omówione, ale temat nie został wyczerpany, więc jeszcze do niego wrócę.

Warto trzymać pion czy poziom?

Zanim wydasz worek pieniędzy na remont kuchni, znajdź design dla siebie. Rozliczne szafki wiszące mają różne proporcje i różnorako wypełniają i dzielą przestrzeń. Zastanów się, jaka kuchnia Ci się marzy. Klasyczna? A może jesteś fanką nowoczesnych mebli? W jakim stylu jest urządzone Twoje mieszkanie?

Wysokie i wąskie szafki z przeszkleniami świetnie wyglądają w klasycznych kuchniach. Tak jak pionowe pasy, wąskie i wysokie szafki wyciągną wnętrze w górę. Przeszklenia wyglądają dużo lżej, więc warto je stosować w niewielkich pomieszczeniach. Niestety musisz się liczyć z tym, że cała zawartość szafek będzie widoczna.

f2cdc727e94de0bcaf290ddfab50a593

klasyczna kuchnia

via

biała kuchnia z przeszkleniami

via

Jeśli lubisz proste rozwiązania, pomyśl o gładkich frontach bez zbędnych ozdobników. Jest to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz.

minimalistyczne, pionowe szafki kuchenne

via

Żeby nie było zbyt minimalistycznie, można wybrać fronty z drewna. Zaletą mebli z drewna jest przede wszystkim ich naturalny, ciepły wygląd. We wnętrzu od razu robi się przytulnie.

Found-on-thedesignfiles.net-4

via

Jeśli nie lubisz szafek kuchennych wypełniających przestrzeń aż do sufitu, rozważ poziome fronty kuchenne. Świetnie pasują do nowoczesnych kuchni.

biała kuchnia z dywanem

via

i tych bardziej klasycznych:

Found-on-martinmoore.com-f

Możemy oczywiście wykorzystać różne szerokości i wysokości szafek tworząc wyjątkową kompozycję:

szafki o różnej wysokości

Właściciele salonów z aneksem kuchennym, jeśli jest taka możliwość, powinni rozważyć zastąpienie wiszących szafek zwykłymi półkami. Proste półki mają mniej kuchenny charakter i wizualnie nie zabierają tyle przestrzeni co zwykłe szafki. Pozwalają również znacznie obniżyć koszt remontu. Niestety trzeba  regularnie dbać o porządek na takich półkach.

półki w kuchni

via

półki kuchenne

via

Drewniana kuchnia z marokańskimi kafelkami

via

Zastosowałam takie rozwiązanie w jednym z projektowanych mieszkań:

Projekt białej kuchni z drewnianym blatem

Innym sposobem na ukrycie górnych szafek, jest pomalowanie ich na kolor ściany:

Meble kuchenne w kolorze ściany

Fioletowo żółta kuchnia

via

A może bez szafek?

Nie wątpię, że znajdą się również szczęśliwcy, którym do przechowywania wystarczą tylko dolne szafki. Wtedy w otwartych pomieszczeniach kuchnia będzie się mniej rzucać w oczy a ściany bez górnych szafek dadzą pole do artystycznego popisu, ponieważ wolna przestrzeń wręcz prosi się o ozdobienie.

Marokańskie kafelki, szara kuchnia

via

Biała kuchnia z dużymi uchwytami

 via


Karolina

Nazywam się Karolina Pogorzelska i zajmuję się projektowaniem wnętrz. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy napisz lub zadzwoń do mnie. Bardzo chętnie pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szukasz projektanta wnętrz? Masz pytania?