Wpis jest kontynuacją poprzedniego posta w którym opisywałam projekt wnętrz kancelarii notarialnej w Warszawie, nad którym ostatnio pracowałam.

Jak urządzić kancelarię?

Omówiłam już główne założenia aranżacji wnętrz w moim poprzednim wpisie, dotyczącym tej kancelarii. Teraz skoncentrujemy się na kolejnych pomieszczeniach, które są integralną częścią tego kompleksowego projektu wnętrz. Ważne jest, aby podkreślić, że styl tych pomieszczeń jest spójny z opisanymi wcześniej recepcją, salą konferencyjną i toaletą, aby zachować jednolity wystrój wnętrza.

Każde kolejne pomieszczenie zostało starannie zaplanowane, aby harmonijnie wpisywać się w ogólną koncepcję projektu wnętrz. Wnętrza są estetyczne, eleganckie i profesjonalne, odzwierciedlające charakter kancelarii notarialnej. Wykorzystane materiały, kolory i elementy dekoracyjne są spójne, aby tworzyć jednolity wygląd i atmosferę.

Funkcjonalna aranżacja wnętrz kancelarii notarialnej

Każde pomieszczenie jest zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać swoje funkcje w sposób efektywny i komfortowy. Zarówno przestrzenie przeznaczone dla klientów, jak i te wewnętrzne, zostały starannie urządzone, aby zapewnić profesjonalne i przyjemne środowisko.

Wystrój wnętrz

Projekt wnętrz gabinetu w kancelarii

Wnętrze gabinetu zostało starannie zaprojektowane, łącząc nowoczesny styl z subtelnymi elementami vintage. Gabinet emanuje elegancją, jednocześnie zapewniając komfort i funkcjonalność.

Projekt-wnetrz-gabinetu

Centralnym punktem w gabinecie jest wyjątkowe biurko vintage, które stanowi prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Biurko wykonane z solidnego drewna, dodaje charakteru i klasy.

W gabinecie znajdują się również krzesła dla gości, które tworzą przyjazną atmosferę dla klientów odwiedzających gabinet. Te krzesła, w harmonii z resztą wystroju, utrzymane są w podobnym stylu, aby zachować spójność w całej przestrzeni.

W gabinetowym wnętrzu nie może zabraknąć również praktycznych rozwiązań. Szafa na dokumenty, zapewnia odpowiednie miejsce na przechowywanie i organizację ważnych akt.

Projekt-wnetrz-warszawa

W pierwszej wersji, na ścianie znajduje się specjalnie wybrany do tego wnętrza obraz polskiego malarza Rafała Kapicy. Jego wybór i umiejscowienie są starannie przemyślane, aby tworzyć spójną całość wraz z pozostałymi elementami wystroju.

W alternatywnej wersji ścianę pokrywa tapeta i dwa plakaty nawiązujące do Bauhausu.

projekt wnetrz kancelarii notarialnej

Projekt wnętrz pomieszczenia dla pracowników

Projekt wnętrz pomieszczenia pracowników w kancelarii notarialnej został tak opracowany, aby zapewnić efektywną i komfortową przestrzeń pracy. Pomieszczenie jest funkcjonalne i praktyczne, jednocześnie zachowując harmonię ze stylem ogólnym kancelarii.

W pokoju znajdują się dwa biurka, które zostały umieszczone na przeciwko siebie, zapewniając prywatność i swobodę ruchu dla pracowników. Biurka są ergonomiczne i funkcjonalne, dostarczając odpowiedniej powierzchni do pracy oraz miejsce na niezbędne urządzenia i dokumenty.

projekt wnetrz kancelarii notarialnej

Szafa na akta znajdująca się w pomieszczeniu służy do przechowywania ważnych dokumentów i akt notarialnych. Jest solidna i zapewnia odpowiednią organizację, aby utrzymać porządek i łatwy dostęp do potrzebnych materiałów.

Stolik do nitowania jest umieszczony w dogodnym miejscu, umożliwiając pracownikom wykonywanie niezbędnych czynności związanych z dokumentacją. Oczywiście jego wysokość jest dopasowana do pracy na stojąco.

Na jednej ze ścian umieszczona jest tapeta z korka, która pełni rolę praktycznej tablicy do wieszania orzeczeń. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, umożliwiające łatwe przypinanie i prezentowanie ważnych dokumentów. Gotowe tablice z korka nie są zbyt estetyczne, chciałam zaproponować coś co będzie praktyczne i ładne.

Zastosowanie korka na ścianie ma też właściwości dźwiękochłonne i może w pewnym stopniu pomóc w wyciszeniu pomieszczenia. Korek jest naturalnym materiałem o porowatej strukturze, która może pochłaniać część dźwięków, przyczyniając się do redukcji echa i odbić dźwięków w pomieszczeniu.

projektowanie wnerz kancelarii

Kolory w pomieszczeniu są utrzymane w neutralnej tonacji, z przewagą jasnej szarości. Taki wybór kolorów tworzy spokojną i profesjonalną atmosferę. Dodatkowo, umowne „zamknięcie” pokoju za pomocą zasłon panelowych zapewnia prywatność przed wścibskimi spojrzeniami klientów, jednocześnie nie blokując przepływu naturalnego światła. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że pomieszczenie ma dostęp jedynie do niewielkiego okna.

Projekt oświetlenia został starannie przygotowany, aby zapewnić odpowiednie i komfortowe oświetlenie w trudniejszych warunkach świetlnych. Oświetlenie podzielone jest na strefy. Najlepsi architekci wnętrz zawsze uwzględniają kilka rodzajów oświetlenia. Ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje oświetlenia i ich zastosowanie w poszczególnych strefach wnętrza.

projektowanie wnerz kancelarii

Dwie wersje pomieszczenia różnią się przede wszystkim rodzajem oświetlenia oraz grzejnikiem. W drugiej wersji grzejnik został wymieniony na nowy, wysoki model, dzięki czemu pod oknem jest miejsce na dodatkową szafkę.

Projekt wnętrz biurowego aneksu kuchennego

Projekt wnętrz aneksu kuchennego w kancelarii notarialnej został opracowany tak, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu. Aneks kuchenny został wydzielony od pozostałych pomieszczeń za pomocą koloru. Taki zabieg tworzy wrażenie swego rodzaju sześcianu, który jednocześnie definiuje i oddziela przestrzeń kuchenną.

Projekt wnętrza biura

Z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, zaplanowano funkcjonalne rozwiązania, które pomogą w przechowywaniu i przygotowywaniu posiłków.

Ważnym aspektem projektu aneksu kuchennego jest również optymalne oświetlenie. Dobrze dobrane źródła światła, takie jak oświetlenie sufitowe i taśmy LED, zapewniają odpowiednie oświetlenie robocze i tworzą przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Projekt wnętrza biura
Projekt wnętrza biura

Jeśli interesuje Was temat projektów wnętrz kancelarii, zapraszam do przeczytania wpisu o naszych pracach nad aranżacją wnętrz kancelarii adwokackiej w Warszawie.


Jeśli jesteście ciekawi efektów mojej pracy i chcecie być na bieżąco z informacjami o biurze projektowym Maszroom Warszawa to zapraszam Was do śledzenia maszroomowych profili na Facebooku Instagramie i oczywiście do śledzenia bloga. Na stronie dostępne jest również portfolio, które regularnie jest aktualizowane.

Masz pytania dotyczące naszej oferty? Napisz do nas [email protected] lub zadzwoń +48 791 846 613

Poproś O Bezpłatną Wycenę