Oferty nieruchomości Warszawa

Inwestycje 2023 i 2024

Dla inwestycji w fazie planowania musimy opierać się na wizualizacjach, jednakże istnieje ryzyko, że finalny wygląd budynków może różnić się od zaprezentowanych projektów. Aby zmniejszyć ryzyko, potencjalni nabywcy powinni zwrócić się do dewelopera z prośbą o przedstawienie listy materiałów, które zostaną użyte do wykończenia budynków. Taka inicjatywa pozwoli im dokładnie zapoznać się z rodzajem materiałów i ich jakością, co umożliwi uniknięcie ewentualnych nieprzewidzianych problemów.

Nowe mieszkania w Warszawie będą dostępne w różnych lokalizacjach, zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Nie ograniczałam się do konkretnych dzielnic. Bliska odległość od centrum nie zawsze jest kluczowa dla nabywców. Dla osób ceniących sobie spokój i bliskość natury idealnym wyborem może być nowa inwestycja mieszkaniowa w kameralnym miejscu, oddalonym od centrum, ale za to położonym blisko lasu.

Nowe mieszkania na sprzedaż – rynek pierwotny

1. Jaśminowy Mokotów

Deweloper: Skanska

Lokalizacja: Mokotów, Stegny

inwestycje w warszawie

Zdecydowałam się dodać do zestawienia osiedle Jaśminowy Mokotów, między innymi ze względu na jego kameralną zabudowę. Nowy etap zakłada sześć dwupiętrowych budynków, które harmonijnie wkomponowują się w naturalne otoczenie.

Inwestycja umiejscowiona jest na terenie skarpy warszawskiej, znanej również jako skarpa wiślana. W pobliżu jest sporo terenów rekreacyjnych, takich jak korty tenisowe, tor łyżwiarski Stegny, ścieżki rowerowe i biegowe oraz różnorodne parki.

Deweloper planuje nowe nasadzenia drzew, krzewów i innych roślin, a także budki dla ptaków i owadów, które podkreślą parkowy klimat osiedla. Dla dzieci przewidziano place zabaw. Również dla osób starszych znajdą się miejsca do rekreacji i wypoczynku.

projekt wnetrz nieruchomosci

via

Co warto wiedzieć?

Każde mieszkanie jest wyposażone w system smart home. Dodatkowo deweloper Skanska chwali się certyfikatem jakości BREEAM, który daje gwarancję że osiedle powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego ekologicznie budownictwa. Mam nadzieję, że coraz więcej firm deweloperskich będzie uwzględniało kwestie środowiska w swoich inwestycjach.

Pierwsze etapy inwestycji już powstały, więc można osobiście sprawdzić jak prezentują się budynki oraz teren wokół. Zapewnienia dewelopera, że osiedle znajduje się zaledwie 15 min od centrum Warszawy, należy traktować z przymrużeniem oka. Owszem, jest to możliwe, ale nie w godzinach dojazdu do pracy.

2. Art Deco Marymont

Deweloper: Terra Casa

Lokalizacja: ul. Podleśna, Marymont, Bielany

architektura-wnetrz-warszawa

Inwestycja deweloperska Art Deco Marymont przyciąga moją uwagę z wielu powodów, a jednym z nich jest jej zgodność z myślą przewodnią. To nie jest tylko zwykły blok mieszkalny, który został jedynie pomalowany farbą, ale projekt, w którym widać wyraźne nawiązania do stylu art deco, zarówno w wyglądzie zewnętrznym budynku, jak i w częściach wspólnych.

Wykorzystanie stylu art deco w projekcie nadaje mu niepowtarzalny charakter i wyróżnia się spośród innych inwestycji na rynku. Art deco, popularny w latach 20. i 30. XX wieku, charakteryzował się elegancją, geometrycznymi formami i luksusowymi detalami. Architekci Art Deco Marymont zastosowali te cechy, tworząc estetyczne wnętrza oraz fasadę budynku.

Wygląd zewnętrzny budynku jest reprezentacyjny i elegancki. Fasada jest starannie zaprojektowana, z wykorzystaniem geometrycznych kształtów, eleganckich linii i charakterystycznych detali art deco. Również części wspólne są zgodne z estetyką art deco. Przestrzenie takie jak hol, klatki schodowe czy windy zostały zaprojektowane w sposób, który nawiązuje do klasycznego stylu, zachowując przy tym funkcjonalność i nowoczesność. To dodaje ekskluzywnego charakteru całej inwestycji.

architekt-wnetrz-warszawa

via

Udogodnienia dla mieszkańców

Mieszkańcy będą mieli dostęp do różnorodnych udogodnień, z których jednym z głównych będzie znajdująca się na parterze siłownia. Ponadto, wprowadzony zostanie system bezdotykowy umożliwiający swobodne poruszanie się po częściach wspólnych bez konieczności posiadania klucza. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców, zostanie zastosowana biometryczna kontrola dostępu oraz nowoczesny system monitoringu. W strefach wejściowych zostaną umieszczone dedykowane skrzynki pocztowe, które umożliwią wygodne zdalne odbieranie przesyłek kurierskich, a także specjalna stacja obsługi rowerów.

Niezwykłą zaletą tej inwestycji jest bliskie sąsiedztwo Lasku Bielańskiego, który znajduje się dosłownie po drugiej stronie ulicy. To doskonałe położenie daje mieszkańcom niepowtarzalną możliwość cieszenia się przyrodą i korzystania z licznych spacerów w pięknym otoczeniu. Jest to idealne miejsce dla mieszkańców, którzy pragną oderwać się od miejskiego zgiełku i zrelaksować się w otoczeniu natury. Dla osób lubiących spędzać czas na łonie natury, dostępność takiego miejsca tuż obok inwestycji jest nieocenioną zaletą.

3. Aroma Park Lofty

Deweloper: YIT

Lokalizacja: ul. Klasyków, Henryków, Białołęka

mieszkanie-w-lofcie

Aroma Park Lofty to projekt deweloperski realizowany przez firmę YIT, będącą największym deweloperem z Finlandii. Firma YIT postanowiła nadać terenowi nowe życie poprzez ochronę i rewitalizację ponad stuletniej architektury istniejących budynków. To pozwoli przyszłym mieszkańcom na zamieszkanie w jednym z najbardziej unikalnych miejsc w stolicy. Obecnie dostępne są mieszkania w kilku różnych częściach kompleksu:

  • Budynek Fabryki przeszedł gruntowną rewitalizację, zachowując swoje oryginalne cechy architektoniczne.
  • Villa, to inny zabytkowy budynek, który został również odnowiony i przystosowany do zamieszkania. Oferuje on charakterystyczne detale architektoniczne i wyjątkowy urok, który przyciąga miłośników piękna i historii.
  • Stary Magazyn, stanowiący część kompleksu, został odrestaurowany i przekształcony w mieszkania. Jego historyczne elementy zostały zachowane, tworząc niepowtarzalny klimat i przypominając o przeszłości tego miejsca.
  • Dodatkowo, nowy budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby harmonijnie połączyć nowoczesność z historią terenu. Przyszli mieszkańcy będą mieli okazję zamieszkać w tym nowoczesnym obiekcie, który jednocześnie oddaje hołd architekturze i historii miejsca.
apartament w lofcie

Przyszli mieszkańcy Aroma Park Lofty będą mieli dostęp do różnorodnych udogodnień inspirowanych fińskim stylem życia, które zostały zaprojektowane z myślą o przyjaznym środowisku. Ponadto, miejsca postojowe w garażu podziemnym zostaną wyposażone w infrastrukturę umożliwiającą ładowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

W częściach wspólnych powstanie plac zabaw dla dzieci, strefa jogi dla miłośników aktywności fizycznej, tężnia solankowa oraz strefa relaksu. Ponadto, część piknikowa będzie oferować wygodne stoły, hamaki i boisko do gry w bule.

Choć inwestycja ma wiele zalet, nie można pominąć jej lokalizacji, która jest odległa od centrum Warszawy. Dla osób, które preferują bliskość centrum miasta i łatwy dostęp do jego atrakcji, może to stanowić pewne utrudnienie. Jednak, dla tych, którzy poszukują mieszkania na Białołęce, ta inwestycja może być naprawdę atrakcyjną opcją.

4. Bluszczańska 3

Deweloper: SGI

Lokalizacja: ul. Bluszczańska, Siekierki, Mokotów

architektura-wnetrz-mokotow

Ta inwestycja jest idealna dla osób, które cenią sobie nowoczesną i minimalistyczną architekturę. Proste, minimalistyczne elewacje budynków, zastosowanie czystych linii i prostych form tworzy harmonijne połączenie z otoczeniem. Budynki zostaną wzniesione na wyniesionym terenie o ponad metr, co naturalnie oddzieli obszar osiedla i zapewni prywatność mieszkańcom.

Dużym plusem jest niska zabudowa oraz dodatkowe tarasy na ostatniej kondygnacji, do których prowadzą spiralne schody. Ta koncepcja architektoniczna nawiązuje do miejskich willi, tworząc stylowy wygląd.

architekt-wnetrz-mokotow

W przestrzeni wspólnej zostanie stworzona specjalna bawialnia, a także klub fitness z częścią wellness, gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z fińskiej sauny.

System Smart Home KNX, umożliwi mieszkańcom indywidualne zarządzanie m.in. żaluzjami, ogrzewaniem, rekuperacją, klimatyzacją i oświetleniem, nawet za pomocą aplikacji na telefonie. Na terenie osiedla zostaną również zainstalowane panele fotowoltaiczne. Każdy apartament zostanie wyposażony w centralną klimatyzację, a zamiast tradycyjnych grzejników, które ograniczają możliwości aranżacyjne mieszkania, zaplanowano ogrzewanie podłogowe.

Dodam jeszcze komentarz dotyczący grzejników. Faktycznie, ogrzewanie podłogowe jest bardziej elastyczne pod względem projektowania wnętrz. Należy jednak zauważyć, że często tradycyjne grzejniki proponowane przez deweloperów mogą być nieatrakcyjne wizualnie lub nie pasujące do koncepcji projektu wnętrza, co skutkuje koniecznością ich wymiany. Jest to kwestia, której bardzo żałuję ze względu na ekologię. Jeśli klienci zgłaszają się do mnie wystarczająco wcześnie, staram się uniknąć takiej sytuacji. Proszę dewelopera o informacje na temat modeli grzejników i jeśli faktycznie są brzydkie, ustalamy, aby nie były one montowane i żeby instalacje były przygotowane pod grzejniki zgodne z projektem wnętrza.

5. Willa Fiore

Deweloper: ModernBau

Lokalizacja: Marymont Kaskada, Bielany

projekt wnętrz

Willa Fiore czerpie inspirację z tradycji modernizmu lat 20. i 30. poprzedniego wieku, szczególnie z twórczości Bauhausu. Cały budynek zostanie wykonany z jasnego betonu, który będzie mieć odcienie między białym a beżem. Konstrukcja będzie jednolita, stonowana i emanująca ciepłem.

Ciekawym elementem są stalowe barierki kute na zamówienie, profesjonalnie ocynkowane i pomalowane na kolor zbliżony do stolarki okiennej. Przeważnie deweloperzy korzystają z aluminiowych elementów prefabrykowanych, więc warto docenić ten detal.

W częściach wspólnych, na podłogach zostanie zastosowany hiszpański marmur w kolorze bianco macael, który będzie uzupełniony delikatnymi elementami mosiądzu. Architekci starannie dobrali zestawienie materiałów, która tworzy wyjątkową atmosferę we wspólnych przestrzeniach.

projekt wnętrz

Willa Fiore będzie składać się z zaledwie 8 apartamentów, co zapewnia kameralny charakter tej inwestycji. Co więcej, każdy z tych apartamentów będzie posiadać co najmniej 3 metry wysokości a lokal numer 8 będzie się charakteryzować imponującą wysokością 388 centymetrów.

Zwykle wysokość mieszkań waha się w okolicach 270 cm, co często jest niewystarczające na np. powieszenie bardziej okazałych żyrandoli.

Niestety deweloper nie udostępnia na stronie informacji o innych udogodnieniach jakie przewidział dla mieszkańców.

6. Rumiana House

Deweloper: Alebro Invest

Lokalizacja: ul. Rumiana 66, Wilanów

architektura warszawa

Bonusowa inwestycja. Architektura budynków jest dość specyficzna, ale na pewno znajdzie swoich fanów.

Apartamenty w Rumiana House reprezentują niezwykle prestiżową inwestycję, która doskonale łączy luksus apartamentowca z przestrzenią domu jednorodzinnego. W dwóch budynkach znajduje się jedynie 4 dwupoziomowe apartamenty o powierzchniach od 277 do 299 m².

Projekt wnętrz we wszystkich apartamentach został zaplanowany w otwartej koncepcji, co stwarza niezwykle szerokie pole do aranżacji. To idealne rozwiązanie zarówno dla architektów wnętrz, jak i przyszłych mieszkańców, którzy mają pełną swobodę w projektowaniu wnętrz swojego idealnego mieszkania. Otwarta formuła umożliwia tworzenie wnętrz od podstaw, doskonale dopasowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji, bez konieczności przejmowania się przestawianiem ścian. To prawdziwa zachęta do tworzenia unikalnych i spersonalizowanych przestrzeni życiowych.

Lokale znajdujące się na parterze i pierwszym piętrze mają duże ogrody do wyłącznej dyspozycji, podczas gdy apartamenty na drugim i trzecim piętrze posiadają rozległe tarasy. Dodatkowo, każdy apartament został wyposażony w prywatną windę, która zapewnia bezpośredni dostęp z poziomu garażu.

Gdzie warto zamieszkać?

Mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie zestawienie najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie będzie pomocne. Jest to oczywiście mały wycinek wszystkich ofert, jakie są obecnie na rynku.

Fot. materiały prasowe deweloperów