Projektując wnętrza na co dzień, bardzo zależy mi na świeżym efekcie. Do każdego projektu zawsze staram się dodać jakiś charakterystyczny element. Jest jedna marka, która bardzo ułatwia stworzenie spektakularnych efektów. Jesteś miłośnikiem wnętrzarskich szaleństw? Znalazłam meble dla Ciebie. Miniforms!

sypialniastół do jadalniszafki

Historia firmy

Marka Miniforms narodziła się na początku lat 70 ubiegłego wieku w ojczyźnie światowego designu, we Włoszech. Design włoski jest inspirujący, zaskakujący i niebywale zróżnicowany, dokładnie tak jak projekty Miniforms. Rozwój firmy przebiegał bardzo prężnie, już w latach 80 meble Miniforms wkroczyły z impetem na zagraniczne rynki. Tym samym oferta produktów uległa znacznemu rozszerzeniu. Do stolików wkrótce dołączyły krzesła, stoły i regały. Kolejnym przełomem był rok 2009, gdy założyciel marki Luigi Bardini przekazał schedę synom. Firma zatrudniła niezwykle utalentowanych młodych projektantów. Nowa kolekcja mebli w duchu avant-garde przełamywała schematy, projekty były świeże a często wręcz nieco dziwaczne. Moim zdaniem właśnie ta ekstrawagancja jest głównym znakiem rozpoznawczym tej marki. Jeśli myślicie że w temacie mebli widzieliście już wszystko, obejrzycie katalog Miniforms a jestem pewna że niejeden śmiały projekt Was zaskoczy.

miniforms

konsola

Meble do eleganckich wnętrz?

To co współcześnie uchodzi za ikony włoskiego stylu, to marki których rozwój eksplodował właśnie w drugiej połowie XX wieku. Nie zapominajmy, że współczesna elegancja nie musi być bezbarwna i monotonna.

projekt sypialnistółCo istotne, projektanci marki zwracają uwagę nie tylko na nowatorską formę, ale również (przede wszystkim) na aspekty praktyczne. Pośród wielu mebli możemy dostrzec funkcjonalne rozwiązania, bardzo przydatne w codziennym życiu.

łóżko

szafka do salonubiurko

Odważne projektowanie wnętrz

Tylko od nas zależy jak daleko damy się ponieść szaleństwu kolorów. Ten sam fotel może wyglądać tak:

diplopia miniforms armchair

ale gdy nie jesteśmy na tyle odważni żeby skusić się na intensywne kolory lub gdy po prostu taka wersja nie pasuje do naszej koncepcji projektu wnętrz, wystarczy wybrać stonowane odcienie:

diplopia fotel

To samo tyczy się innych mebli, m.in. krzeseł.
miniforms sedia claretta

krzesła drewnianeObedrzyj te meble z charakterystycznych, intensywnych kolorów a ukaże się w całej okazałości pierwszorzędny design. Cechy typowe wszystkich projektów Miniforms to jakość i dbałość o szczegóły. Wbrew pozorom nikt tu nie przedobrzył, kształty są proste i to jest prawdziwa twarz tej firmy.

lustro z hakiem

salon

lampa

projekt wnętrzDzisiejsza architektura wnętrz

Marka od wielu lat przyciąga ludzi, którzy szukają mebli i akcesoriów wysokiej jakości, ale jednocześnie wyjątkowych i oryginalnych. Najlepsi architekci wnętrz na świecie, regularnie wybierają meble Miniforms do swoich projektów wnętrz. Jestem pewna, że za kilka lat wiele projektów tej firmy będzie uznanych za kultowe. W mojej głowie powstaje już projekt nowego mieszkania z meblami Miniforms.

 

Jeśli jesteście ciekawi efektów mojej pracy i chcecie być na bieżąco z informacjami o biurze projektowym Maszroom Warszawa to zapraszam Was do śledzenia maszroomowych profili na Facebooku Instagramie i oczywiście do śledzenia bloga. Na stronie dostępne jest również portfolio, które regularnie jest aktualizowane.