Bardzo kobiecy apartament

Jak pierwszy raz zobaczyłam zdjęcia tego mieszkania, pierwsze co przyszło mi do głowy, to to że jest bardzo babskie. W jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pikowania, kryształowy żyrandol i odrobina złota. Brzmi kiczowato, ale to mieszkanie wcale takie nie jest. Jest kilka elementów lekko rustykalnych (między innymi bielone krzesła i cegła), ale mimo wszystko najbliżej mu do stylu glamour.

1

Lauren ewidentnie nie boi się mocnych kolorów. Intensywna pomarańcza i cytryna przyciągają wzrok. Nie są to typowe kolory z jakimi kojarzymy styl glamour. Niestety wiele osób zna glamour tylko w ciemnej wersji: śliwkowe ściany, dużo czerni i srebrne, barokowe lustra.

2

Osobiście lubię jak żyrandole wiszą trochę niżej nad stołem. Jednak rozumiem, że obniżenie tego mogłoby grozić uszkodzeniem oczu.

7

Biała, klasyczna kuchnia jest starannie dopracowana. Dzięki elementom retro takim jak bateria kuchenna i kafelki nabrała charakteru.

9

Glamour nie lubi półśrodków. Jak blaty, to tylko z naturalnego kamienia. Żadnego udawania.

3

Mieszkanie jest bardzo wysokie, dzięki czemu Lauren mogła sobie pozwolić na olbrzymie lampy. Sofa chesterfield w jasnej tapicerce zupełnie nie wygląda jak z brytyjskiego pubu.

4

Kominek jest centralnym punktem salonu. Przed nim szaleje miks mebli: sofa chesterfield, marokańskie pufy i kryształowy żyrandol.

5

Bardzo wysokie wnętrza często są wyzwaniem. Zwykła, biała ściana wyglądałaby pusto. Świetnie prezentuje się połączenie białej, metalowej barierki i ciepłych, drewnianych stopni.

8

Jedyna mroczna część mieszkania: bar. Granit, złoto, lustro i alkohol.

6

via

Mam nadzieję, że wszystkich antyfanów stylu glamour mieszkanie Lauren do siebie przekonało. Na pewno warto poświęcić trochę czasu i odnaleźć swoja wersję tego stylu. Daj znać jakie są Twoje odczucia.

Jeśli masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu. Więcej inspiracji znajdziecie na Pinterest Maszroom. Bieżące informacje i kulisy pracy architekta wnętrz Warszawa znajdziecie na maszroomowym Facebooku Instagramie.