Warszawskie Targi Designu Wzory

Warszawskie Targi Designu Wzory

W ostatni weekend w Warszawie na stadionie Legii odbyły się targi designu Wzory. Dla niewtajemniczonych na Wzorach można obejrzeć meble, oświetlenie, plakaty i wszelkie dodatki związane z wyposażeniem wnętrz. Wszystkie produkty oczywiście wykonane przez polskie firmy i projektantów. Idealnie miejsce promocji młodych firm. Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Jakieś rozczarowanie? Chyba spodziewałam się większej ilości wystawców. Chyba przez lokalizację na stadionie. Skoro wynajmuje się stadion na takie wydarzenie, to moja podświadomość od razu podyktowała mi wizję olbrzymiej przestrzeni ściśle wypełnionej stoiskami ;)

Podejrzewam, że część firm zamiast na Wzory mogła się udać na konkurencyjną imprezę – Festiwal Wnętrz w Krakowie.

Trzy nowe miłości

Nie ma jednak tego złego. Udało mi się wypatrzeć trzy produkty w których się zakochałam.

Numer 1

Palisandrowy stolik By Hand M firmy ApartmentPlus, a właściwie Dutchbone.

stolik ręcznie rzeźbiony

Podejrzewałam, że blat jest wycinany numerycznie, ale jak się okazało ten piękny stolik jest ręcznie robiony! Od razu wyobraziłam sobie wiejską chatę w Bieszczadach, w której starszy pan rzemieślnik wieczorami rzeźbi. Jednak właściwy kraj pochodzenia tego stolika to Indie. Stolik jest piękny, ale wystawianie takiego mebla kłóci się z ideą całych targów, które mają promować polskich projektantów. Stolik duńskiej firmy robiony w Indiach… sami oceńcie.

W każdym razie dla zainteresowanych znalazłam kilka zdjęć, które lepiej pokazują to cudeńko:

drewniany stolik recznie robiony

palisandrowy stoliczek

palisandrowy stolik

palisandrowy stolik recznie robiony

via

Numer 2

Ceramiczna lampa firmy Ideeen. Dostojna, klasyczna, lekko postarzana. Abażur wykonano z szarej, lnianej tkaniny. Uwielbiam lampy i tą chętnie bym przygarnęła.

Postarzana, ceramiczna lampa z lnianym abażurem

Kilka inspiracji:

lampa

via

ceramiczna lampa z abażurem

via

lampa z białym abażuremvia

Numer 3

Płytki projektu Bogdana Nowowiejskiego. Niestety tutaj zawiodłam na całej linii. Byłam tak zaabsorbowana przeglądaniem poszczególnych kafelków, że w całym tym szale zapomniałam zrobić zdjęć! A uwierzcie mi, było co fotografować. Na stronie pana Bogdana nie ma wszystkich modeli płytek. Zależało mi na pokazaniu heksagonalnego modelu w ważki. Jeśli wcześniej nie złożę zamówienia, na zrobienie zdjęć będę musiała poczekać do przyszłego roku.rozeta biała

rozety białe

biało-czarne kafelki cały wzrór kafelków

 

Powyższe zdjęcia pochodzą ze strony projektanta i moim zdaniem nie oddają całego uroku tych kafelków. Oczywiście jest to produkt dla wielbicieli ręcznej roboty, każdy kafelek jest unikalny, poszczególne sztuki mogą się minimalnie różnić rozmiarem a wiem, że nie każdemu to odpowiada.

Oczywiście na targach było jeszcze wielu ciekawych wystawców, natomiast w tym wpisie chciałam się skoncentrować na trzech, którzy najbardziej przyciągnęli moją uwagę. Jeśli macie innych faworytów tegorocznej edycji Wzorów, koniecznie dajcie znać w komentarzach.


Karolina

Nazywam się Karolina Pogorzelska i zajmuję się projektowaniem wnętrz. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy napisz lub zadzwoń do mnie. Bardzo chętnie pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szukasz projektanta wnętrz? Masz pytania?