Kanapowe ciekawostki – Fancy firmy Bizzarto

Kanapowe ciekawostki – Fancy firmy Bizzarto

Oprócz typowego projektowania, moja praca polega też na tym, że śledzę ofertę wielu firm meblarskich. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza gdy na szybko muszę coś zaproponować moim klientom. Praktycznie gdy muszę wyciągnąć mebel z rękawa. Ostatnio przeglądałam ofertę kanap i natknęłam się na model Fancy firmy Bizzarto.

Kanapa w kwiaty Fancy

Moja babcia by ją pokochała

Pierwsze wrażenie nie było zbyt pozytywne, ale im dłużej patrzę na tą kanapę, tym bardziej mi się podoba. Mebel który można pokochać lub znienawidzić. Nie ma kompromisów. Tapicerka może jest troszkę babcina, ale kształt jak najbardziej nowoczesny. Dobre połączenie. Kanapa modułowa w odważny wzór

Nie ma nudy

Jest to kanapa modułowa, co oznacza że poszczególne jej elementy można ze sobą dowolnie łączyć. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Na co dzień kanapa może być złożona, żeby niepotrzebnie nie zajmować miejsca, natomiast gdy będziemy mieli zachciankę, żeby np. na leżąco obejrzeć film, łatwo ją przeobrazić. Dokładnie jak to zrobiła pani na zdjęciu poniżej:

Rozkładana sofa w kwiaty Fancy

Taka kanapa rozwiązuje również problem, gdzie położyć spać gości.
Zestaw kanap i podnózków

Oczywiście tkaniny nie muszą być wzorzyste, ale w takiej wersji kanapa jest bardziej oryginalna. Róg sofy w dwóch kolorach - kwiaty i musztardowy

via

Na pewno nie jest to „łatwy” mebel. Taka kanapa w niewprawnych rękach może bardzo spaskudzić wnętrze, więc jeśli nie jesteś pewna swoich możliwości dekoratorskich raczej wybierz inną sofę. A przynajmniej nie w takiej wzorzystej tapicerce. Zamiast tego lepiej kupić kwiatowe poduszki. Łatwiej je wymienić niż kanapę ;)

Jeżeli nie jesteście w stanie wyobrazić sobie takiej sofy we wnętrzach, zerknijcie na zdjęcia salonu brytyjskiej florystki Nikki Tibbles:

salon florystki Nikki TibblesBardzo śmiałe i nietypowe wnętrze, choć na pewno taka kwiatowa kanapa również dobrze by wyglądała w minimalistycznym salonie.

Salon z narożnikiem w kwiatyvia

Chyba pokochałam Fancy. Teraz muszę tylko znaleźć odważnego klienta, który podzieli mój zachwyt.


Karolina

Nazywam się Karolina Pogorzelska i zajmuję się projektowaniem wnętrz. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy napisz lub zadzwoń do mnie. Bardzo chętnie pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szukasz projektanta wnętrz? Masz pytania?