wywiad przedprojektowy

Wywiad przedprojektowy

Najlepsze projekty powstają, gdy projektant zna oczekiwania i gust swojego klienta. Dlatego tak ważna jest szczera rozmowa, podczas której chciałabym poznać Twoje potrzeby, styl życia i to czym się interesujesz. Ile osób będzie mieszkać w nowym mieszkaniu? Czy domownicy dużo czasu spędzają w domu, czy raczej poza nim? Dużo gotują czy jedzą na mieście? Czy potrzebne jest w mieszkaniu miejsce do pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania pozwolą mi poznać Twoje potrzeby. Inaczej będę planować rozkład mieszkania singla, a inaczej rodziny z dwójką dzieci i psem.

Podczas mojej pracy nigdy nie pomijam wywiadu przedprojektowego, bo dobrze zaprojektowana przestrzeń to dobrze przemyślana przestrzeń. Zawsze zachęcam do zbierania zdjęć wnętrz i aranżacji, które według Ciebie mają potencjał i chciałabyś mi je pokazać podczas spotkania. Pomyśl o wnętrzu w jakim czujesz się swobodnie i przeanalizuj dlaczego tak się dzieje. Chcę by mieszkania i domy zaprojektowane przeze mnie wyrażały osobowość właścicieli, były ich wizytówką, ale przede wszystkim były miejscem odpoczynku i relaksu. Przed spotkaniem zastanów się jaki budżet chcesz przeznaczyć remont. Żyrandol może kosztować 100, jak również 30.000 złotych. Będę się trzymać Twoich wytycznych. Zależy mi na tym, aby otrzymać jak najlepszy efekt przy dostępnych funduszach. Jeżeli nie będzie środków na drogi stół, postaram się znaleźć podobny model w niższej cenie.

Macie z partnerem diametralnie różny styl i wizje waszego wspólnego mieszkania? Jesteś fanką skandynawskich wnętrz, a Twoja druga połówka marzy o surowych wnętrzach jak w nowojorskim lofcie? Wydaje się to nie do pogodzenia? Nic bardziej mylnego. Dla projektanta jest to normalna sytuacja. W przypadku par często muszę godzić odmienne gusta i potrzeby, mimo to udaje mi się otrzymać spójny efekt końcowy. Ważne, abyście przed wywiadem przedprojektowym dokładnie przemyśleli Wasze cele. Ja zbiorę to wszystko w jedną całość i podczas kolejnego spotkania zaproponuje konkretne rozwiązania.