Projekt łazienki

projekt lazienki

Projekt łazienki

Wygodnie zaprojektowana łazienka będzie miejscem relaksu i komfortową odskocznią od codziennych problemów. Wiem, że oczekujesz wiele. Oprócz tego, że funkcjonalna łazienka powinna umożliwić ekspresową, poranną toaletę wszystkich domowników, wszystko powinno mieć swoje miejsce i być pod ręką.

Projektując łazienkę, trzeba się zmierzyć z góry narzuconymi elementami, takimi jak np. przebieg istniejącej instalacji. Dokładnie tak jak w przypadku projektu kuchni, projekt łazienki rozpoczynam od podziału na strefy. W łazience można wyróżnić trzy strefy, które są podstawą dobrego projektu:

  • suchą,
  • mokrą – strefa umywalki, wanny i kabiny prysznicowej,
  • sanitarną – sedes z ewentualnym bidetem – są to podobne urządzenia, które umieszcza się na podobnej, niedużej wysokości.

Istotne jest właściwe rozplanowanie wszystkich urządzeń. Optymalnie, jeśli uda się umieścić wannę i natrysk przy jednej ścianie, umywalkę przy drugiej, a sedes i bidet przy trzeciej. Jeśli Twoja łazienka jest mała i ma nieregularny kształt, możliwe że nie będzie to trudne do zrealizowania. Wówczas będę szukać kompromisów i zaproponuję Ci najlepsze rozwiązanie. Wszystkie pomysły dostosuję do wielkości pomieszczenia i Twoich potrzeb. Niezwykle ważne są same urządzenia, tj. wanna, umywalka, kabina prysznicowa i miska ustępowa. Ponieważ będą intensywnie użytkowane, liczy się nie tylko wygląd, ale również ich jakość i trwałość. Aby wygodnie korzystać z wszystkich sprzętów trzeba wokół nich zostawić wolną przestrzeń, „pole manewru”. Dzięki temu będziesz mogła wygodnie wytrzeć się po wyjściu z wanny czy prysznica oraz unikniesz rozbicia głowy przy pochylaniu nad umywalką. Projekt przyjazny użytkownikowi uwzględnia miejsce niezbędne do przechowywania, m.in. przyborów toaletowych, kosmetyków, czy zapasowych ręczników. Jeżeli w łazience będzie się znajdować pralka, należy także zostawić miejsce na detergenty, a jeśli przestrzeń na to pozwoli, to nawet na kosz na pranie. Podczas pracy nad projektem łazienki będę z Tobą ściśle współpracować. Chciałabym poznać Twoje preferencje, aby stworzyć projekt na miarę Twoich potrzeb. Im więcej sugestii mi przekażesz, tym szybciej powstanie idealny projekt.