koncepcja wnętrza

Koncepcja wnętrza

To, jak bardzo istotny jest wywiad przedprojektowy, najbardziej jest widoczne podczas etapu tworzenia koncepcji Twoich wnętrz. To właśnie w tym momencie mogę wykorzystać wszystkie informacje otrzymane podczas naszej wspólnej rozmowy. Im więcej danych i szczegółów mi przekażesz, tym łatwiej będzie zaprojektować Twoje wymarzone wnętrze. Prace nad koncepcją wnętrz zaczynam od analizy przestrzeni i zastanowienia się nad przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń. Staram się odkryć pełen potencjał wnętrz i jak najlepiej go wykorzystać. Chcę, aby Twoje wnętrza były przyjazne i funkcjonalne.

To już na tym etapie zajmuję się wydzieleniem stref w mieszkaniu. Teraz się pewnie zastanawiasz, czym jest wydzielenie stref? Najprościej rzecz ujmując chodzi o nadanie jednemu pomieszczaniu kilku funkcji. Na pewno niejednokrotnie spotkałaś się z połączeniem kuchni i salonu lub jadalni i salonu. Są to jednak tylko przykłady, możliwości podziału jest dużo więcej. Kawalerki wymagają wydzielenia nie tylko strefy dziennej i nocnej, ale bardzo często również miejsca do pracy. Pamiętaj, kuchnia i pokój dzienny to serce każdego mieszkania. W zależności od preferencji i układu mieszkania, strefa dzienna może być całkowicie oddzielona ścianami lub podzielona tylko optycznie, np. poprzez odpowiednie zastosowanie kolorów. Kuchnia połączona z salonem w jednym pomieszczeniu wizualnie powiększa przestrzeń i stwarza możliwość wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych a osoba przygotowująca posiłki nie będzie odizolowana od reszty mieszkańców czy gości. Czy jednak nie będzie ci przeszkadzał widok kuchennych naczyń i zapach obiadu? Każdy przypadek jest inny i nie ma jednej recepty dla wszystkich. Jednak zawsze dążę do osiągnięcia maksymalnej wygody mieszkańców.

Koncepcja wnętrza określa również sposób rozmieszczenia elementów wyposażenia wnętrz takich jak ściany działowe, drzwi, meble, ceramika łazienkowa. Jest to również etap podczas którego dobieram kolorystykę wnętrz. Zawszę pilnuję, aby była to wspólna decyzja. Preferencje kolorystyczne są bardzo osobistą sprawą, a wybór odpowiedniej palety często jest kluczową kwestią podczas projektowania wnętrz. Dobrze dobrane kolory nadadzą wnętrzom indywidualnego charakteru. Koncepcja wnętrza jest bazą dla prowadzenia dalszych działań. W oparciu o nasze wspólne ustalenia na jej podstawie przygotowuję poglądowe wizualizacje 3D.